Polyurea Zemin Kaplama ve Yalıtım

Polyurea Zemin Kaplama ve Yalıtım

Polyurea Zemin Kaplama ve Yalıtım

Polyurea zemin kaplama ve yalıtım işlemleri hakkında bilgilendirme yazımızı okumaktasınız. Polyurea çift komponentli bir elastomer olup sprey püskürtme yöntemi ile uygulamada kürlenme sayesinde ek yeri oluşturmayan ve mükemmel su yalıtımı sağlayan bir malzemedir. Su yalıtımı konusunda en gelişmiş teknolojiye sahiptir. Polyurea renk seçenekleri ile estetik uygulamalara da imkan sağladığı için zeminlerde de tercih edilen bir kaplama yöntemi haline gelmiştir. Polyurea su yalıtımı özelliklerinin yanı sıra dayanıklılığı da yüksek olan bir malzemedir. Özellikle su yalıtımı, hijyen, dayanıklılık ve kimyasal direnç gerektiren alanlarda zemin kaplama yöntemi olarak tercih edilmektedir. Polyurea malzemesinin sağladığı özellikleri tamamen barındıran alternatif bir ürün henüz geliştirilmemiştir. 

Kimyasal yapısı sebebi ile kürlendikten sonra kimyasal direnci oldukça fazladır. Bu sebeple laboratuvar gibi alanlarda tercih edilmektedir. Laboratuvar ortamları ve kimyasal malzeme işleme tesislerinde zemine yayılabilecek olan kimyasallar sebebi ile zemin ömrü kısalmakta ve bakım süreleri sıklaşmaktadır. Bunun önüne geçmek için Polyurea kaplama yöntemi kullanılmaktadır. Polyurea ya da Türkçe terim karşılığı ile Poliüre malzemesi uzun moleküler bağlar yaparak su moleküllerini yapısında tutmayan bir kimyasal formüle sahiptir. Bu özelliği sayesinde üzerinde nem tutmaz ve bakteri ve akar gibi zararlı canlılara yaşam imkanı sunmayarak daha hijyenik bir ortam sunmaktadır. Nem tutmayan yapısı uzun yıllar bozulma göstermeden kullanım imkanı sunmaktadır.

Polyurea malzemesi yüksek esnekliği sebebi ile darbelere karşı oldukça dayanıklıdır. Su tutmayan yapısı lekelerin yapışmasını da önlediği için oldukça kolay temizlenmektedir. Bu yüzden hijyen gerektiren alanlara en etkili kaplama yöntemidir. Özellikle hastane ameliyathaneleri ile gıda üretim tesislerinde zemin kaplaması olarak kullanılmaktadır. Sadece su ile bile etkili bir temizlik imkanı sunmaktadır. Hızlı temizlenmesi ve darbe dayanımı ekonomik olarak avantaj sağlamaktadır. Bakım gerektirmeden uzun yıllar etkili bir yalıtım sağlamaktadır. Kopma dayanımının yüksek olması sebebi ile depo ve fabrikalarda tercih edilmektedir. Renk seçenekleri ile estetik fırsatlar sunan Polyurea kaplama uygulamaları teknolojimizin ve kimya sanayisinin geliştirdiği mükemmel yalıtım malzemesidir. İzolem firması olarak Polyurea kaplama işlemlerini en profesyonel şekilde yaparak ihtiyaçlarınıza çözüm sunmaktayız.

Polyurea Havuz Yalıtımı
Polyurea Havuz Yalıtımı

Havuzlarda su ile temas edilen kısımları için izolasyon sağlanması maksadıyla yüksek verimli polyurea havuz yalıtımı uygulaması için İZOLEM i tercih edin.

İncele
Polyurea Su Yalıtımı
Polyurea Su Yalıtımı

Sprey polyurea su yalıtımı ile su ile temas eden yüzeyler için tam bir yalıtım ve izolasyon sağlıyor, İZOLEM tecrübesi ve farkı ile depo, havuz ve su tanklarında yalıtım.

İncele
Polyurea Endüstriyel Çatı Kaplama
Polyurea Endüstriyel Çatı Kaplama

İZOLEM Sprey polyurea endüstriyel çatı kaplama uygulamaları sayesinde metal çatılar için ısı ve ses yalıtımının yanı sıra çatı su yalıtımı sağlanmaktadır.

İncele
Polyurea Teras Yalıtımı
Polyurea Teras Yalıtımı

İZOLEM polyurea teras yalıtımı uygulaması ile balkon, çatı ve teraslarda oluşan su, nem ve küflenme problemlerine çözüm üretiyor, su ile temasını kesiyoruz.

İncele
Polyurea Temel Perde Beton Yalıtımı
Polyurea Temel Perde Beton Yalıtımı

İZOLEM polyurea temel perde beton yalıtımı uygulaması ile yeraltı suyunu hiç geçirmeyen su yalıtım konularında dünyadaki en son teknoloji ile duvar oluşturabilirsiniz.

İncele
Polyurea Zemin Kaplama ve Yalıtım
Polyurea Zemin Kaplama ve Yalıtım

İZOLEM Polyurea Zemin Kaplama ve Yalıtım uygulamaları sayesinde ter temiz eşsiz zeminlere kavuşabilir, ısı yalıtımında yüksek performans alabilirsiniz.

İncele
Polyurea Otopark Zemin Yalıtımı
Polyurea Otopark Zemin Yalıtımı

İZOLEM Polyurea Otopark Zemin Yalıtım uygulamaları ile su ile tamamen teması kesilmiş otopark zeminleri oluştuturarak zeminlerinizi uzun süreli koruyun.

İncele