Sıkça Sorulan Sorular

Poliüretan sprey poliüretan malzemesinin sprey püskürtme yöntemi ile uygulanma yöntemidir. Poliüretan köpük en düşük ısı iletim katsayısı sayesinde maksimum ısı yalıtımı sağlamakta kullanılır.

Poliüretan izosiyonat ve poliollerin kimyasal birleşiminden elde edilen bir elastomerdir. Kürlenmede kullanılan poliollerle göre köpüklü yapıda ya da köpüksüz olarak elde edilerek farklı alanlarda kullanılır. Isı yalıtımı gerektiren alanlardaki kaplamada kullanıldığı gibi suni deri yapımı gibi birçok alanda hayatımızın içine girmiş bir malzemedir.

Poliüretan köpük kaplama ısı yalıtımında en etkili malzemedir. Üretilen en düşük ısı iletim katsayısı ve eksiz püskürtme yöntemi ile uygulanması sayesinde ısı köprülerinin oluşmasını engeller ve maksimum ısı yalıtımı sağlar.

İklimlendirme koşulları altında yapılan testlerde 20 yıl sonra bile istenen ısı yalıtım değerlerini sunan poliüretan köpük kaplamanın yaklaşık ömrü 80-90 yıl arasında değişmektedir.

En düşük ısı iletim katsayısı ve eksiz uygulama yöntemi ile poliüretan kaplama ısı yalıtımında en etkili verimi alabileceğiniz yöntemdir. Tüm geleneksel yöntemlerden daha etkin ısı yalıtımı sağlamaktadır. 

Poliüretan köpük malzemesi etkili bir ısı yalıtım malzemesidir. Su yalıtımı ve ses yalıtımına yardımcı bir malzeme olsa da etkili bir su ve ses yalıtım malzemesi değildir.

Poliüretan sprey uygulamasında fiyata etki eden faktörler uygulama kalınlığı, uygulama alanında iskele veya vinç gerekip gerekmediği durumlarıdır. Poliüretan sprey kaplama fiyatları ile detaylı bilgi için firmamızla iletişime geçiniz.

Polyurea izosiyonat ile sentetik reçinenin bileşiminden elde edilen bir elastomerdir. Polyurea %400 esnekliği ve mükemmel su geçirmezliği ile su yalıtımında kullanılan en etkili maddelerden birisidir.

Polyureanın kullanım alanı oldukça geniştir. Su yalıtımı sağlanması istenilen hemen her alanda kolayca kullanılmaktadır. Su depolarından havuz zeminlerine, çatı izolasyonundan temel su izolasyonuna kadar su izolasyonu gereken her alanda en iyi çözümü sunar.

UV ışınlarına karşı dayanımı ve ek yeri olmadan kaplama yapma imkanı sayesinde açık kapalı tüm alanlarda güvenle kullanılabilir. UV ışın dayanımı sayesinde kullanım ömrü oldukça uzundur ve yıpranmadan zarar görmeden su yalıtımını etkin bir şekilde sağlar.

Polyurea kullanılarak yapılan su yalıtımı mükemmel bir yalıtım sağlar. Sprey Polyurea uygulaması sayesinde ek yersiz uygulama sunar ve su yalıtımında istenmeyen sızıntı problemlerini tamamen ortadan kaldırır.

Sprey Polyurea kaplama yönteminde malzeme uygulama yüzeyinde kürlendiği için sadece su yalıtımı istenilen yüzeye püskürtülür. Ek bir yapıştırıcı ve emek gerektirmeden kolayca kaplama imkanı sunar ve mükemmel su yalıtımı sağlar.

Su geçirmeyen uzun moleküler bağlar içeren yapısı sayesinde içerisinde su tutmaz ve sızmasına müsaade etmez. Yağmur, kar gibi doğa olaylarından etkilenmez. %400 esnekliği sayesinde rüzgar fırtına gibi durumlarda ve dış darbeler karşısında oldukça dayanıklıdır.

Bakım gerektirmemesi ve uzun kullanım ömrü ile su yalıtımında kullanılan diğer yöntemlere göre fiyat zaman çerçevesinde en uygun fırsatları sunmaktadır. Polyurea m2 kaplama fiyatlarında kaplama kalınlığı bir kriter olarak belirmektedir. Detaylı bilgi için firmamız ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Zemin kaplama işlemlerinde astar işlemlerinin iki önemli görevi vardır. Birinci görevi yüzeye yapışma kabiliyetini arttırmak ve kaplamanın kalkmasını önlemek. Diğer görevi ise yüzeydeki nemin uzaklaştırılmasını sağlamaktır. Yüzeydeki astar nem ile kürlenerek nemin uzaklaşmasını ve kaplamanın daha sağlıklı yapılmasını sağlar.

Polyurea kaplamada temel amaç su yalıtımı sağlanmasıdır. Polyurea düşük miktarda ısı yalıtımı sağlasa da temel ısı yalıtım malzemesi olarak kullanılmamaktadır. Asıl maksadın ısı yalıtımı olduğu durumlarda poliüretan kaplama işlemlerini tavsiye ederiz. 

Polyurea malzemesi uzun moleküler bağları sayesinde mükemmel bir su geçirmezliği sağlar. %400 esneklik ve darbe dayanımı sayesinde havuz zemini ve su depoları gibi su basıncına maruz kalındığı durumlarda dahi en etkili sonuçları vermektedir.

Polyurea’nın kullanım ömrü yapılan iklimlendirme test sonuçlarına göre 50 yıldır. Yaşam standartlarına uygun olmayan alanlarda kullanımında ise asgari 30 yıl boyunca etkin bir su yalıtımı sağlamaktadır.

Yol Tarifi

1
location-icon main-icons sabit-telefon