Polyurea Sprey

Sprey Polyurea Nedir Nasıl Uygulanır?

Polyurea izosiyonat ile sentetik bir reçinenin kimyasal birleşiminden elde edilen bir elastomerdir. Uzun moleküler bağları sayesinde mükemmel su geçirmezliği gösterir. Bu özelliği sayesinde su yalıtım kaplama malzemesi olarak kullanılmaktadır. Su yalıtım kaplama işlemlerinde tüm geleneksel yöntemlere göre daha sağlıklı ve daha etkilidir. Polyurea su yalıtım kaplama işlemlerinde uygulama yöntemi olarak en çok tercih edilen yöntem ise sprey püskürtme yöntemidir. Polyurea malzemesi kürlendikten sonra UV ışın dayanımı özelliği sayesinde su depolarının kaplanmasında da kullanılmaktadır. UV ışın dayanımı özelliği su depolarından sızdırmazlık sağlarken aynı zamanda içerisindeki suyun kalitesinin bozulmasını da engeller. Yapısında nem barındırmadığı için üzerinde bakteri oluşumuna izin vermez. 

Polyurea kaplamanın tercih edildiği alanlar su depoları, havuz kaplamaları, hijyen gerektiren alanlarda zemin kaplaması, bina çatı ve temel kaplamaları ile teras zemin kaplamaları gibi alanlardır. Polyurea malzemesi esnek yapısı ile spor salonlarının zeminlerinde de tercih edilen bir malzemedir. Spor salonu zemin kaplamada ve otopark zemin kaplamada Polyurea tercih edildiğinde zeminin dayanım süresi de uzatılmaktadır. Esnekliği ile darbelere karşı direnç gösterir ve kaplama altındaki zeminin dökülmesi gibi durumlar oluşmasını engeller. Hastane ve gıda tesisleri gibi hijyenin önemli olduğu alanlarda da tercih edilen Polyurea su tutmayan yapısı ile bakteri oluşumunu engeller. Hastaneler dışında kimyasal direnci sayesinde laboratuvarlarda da kullanıma uygundur. 

Polyurea uygulama yöntemlerinden olan sprey püskürtme yöntemi sayesinde Polyurea kaplama işlemleri ek yersiz ve tam olarak yapılabilmektedir. Geleneksel kaplama y&olan sprey püskürtme yöntemi sayesinde Polyurea kaplama işlemleri ek yersiz ve tam olarak yapılabilmektedir. Geleneksel kaplama yöntemlerinde su yalıtımında ek yerleri zamanla sızdırmalar neden olan noktalardır. Sprey Polyurea uygulandığı yüzeyde kürlenerek ek yersiz bir yapıda yüzeye yapışır ve mükemmel su yalıtımı sağlar. Darbe dayanımı oldukça yüksektir. Darbelerle kolay kolay zarar görmez ve su sızmasına sebep olmaz. Mükemmel su yalıtımında Polyurea’nın en çok tercih edildiği temel ve bina zemin su yalıtım uygulamalarında temel ve perde beton arasında kalan soğuk derz bölgelerinden su sızmasına karşı yapılarda içten ve dıştan uygulanabilirliği sayesinde alternatifli bir uygulama imkanı sunar. Sprey püskürtme yöntemi ile hızlı kaplama yapılmaya olanak sunar.

Polyurea Havuz Yalıtımı
Polyurea Havuz Yalıtımı

Havuzlarda su ile temas edilen kısımları için izolasyon sağlanması maksadıyla yüksek verimli polyurea havuz yalıtımı uygulaması için İZOLEM i tercih edin.

İncele
Polyurea Su Yalıtımı
Polyurea Su Yalıtımı

Sprey polyurea su yalıtımı ile su ile temas eden yüzeyler için tam bir yalıtım ve izolasyon sağlıyor, İZOLEM tecrübesi ve farkı ile depo, havuz ve su tanklarında yalıtım.

İncele
Polyurea Endüstriyel Çatı Kaplama
Polyurea Endüstriyel Çatı Kaplama

İZOLEM Sprey polyurea endüstriyel çatı kaplama uygulamaları sayesinde metal çatılar için ısı ve ses yalıtımının yanı sıra çatı su yalıtımı sağlanmaktadır.

İncele
Polyurea Teras Yalıtımı
Polyurea Teras Yalıtımı

İZOLEM polyurea teras yalıtımı uygulaması ile balkon, çatı ve teraslarda oluşan su, nem ve küflenme problemlerine çözüm üretiyor, su ile temasını kesiyoruz.

İncele
Polyurea Temel Perde Beton Yalıtımı
Polyurea Temel Perde Beton Yalıtımı

İZOLEM polyurea temel perde beton yalıtımı uygulaması ile yeraltı suyunu hiç geçirmeyen su yalıtım konularında dünyadaki en son teknoloji ile duvar oluşturabilirsiniz.

İncele
Polyurea Zemin Kaplama ve Yalıtım
Polyurea Zemin Kaplama ve Yalıtım

İZOLEM Polyurea Zemin Kaplama ve Yalıtım uygulamaları sayesinde ter temiz eşsiz zeminlere kavuşabilir, ısı yalıtımında yüksek performans alabilirsiniz.

İncele
Polyurea Otopark Zemin Yalıtımı
Polyurea Otopark Zemin Yalıtımı

İZOLEM Polyurea Otopark Zemin Yalıtım uygulamaları ile su ile tamamen teması kesilmiş otopark zeminleri oluştuturarak zeminlerinizi uzun süreli koruyun.

İncele
1
location-icon main-icons sabit-telefon