Polyurea Temel Perde Beton Yalıtımı

Polyurea Temel Perde Beton Yalıtımı

Polyurea Temel Perde Beton Yalıtımı

Ülkemizde şehirlerin neredeyse tamamı su kaynaklarına yakın yerlerde kurulmuştur. İnsanın temel ihtiyacı olduğu için bu durum gayet normaldir. Ancak insan için oldukça faydalı olan su yapılara büyük zararlar verebilmektedir. Özellikle bina bodrumlarında sıva dökülmesi ve rutubete yol açabilmektedir. Betonarme yapıların inşa tekniğinde meydana gelebilen soğuk derz noktaları yeraltı sularının ve topraktaki nemin bina içerisinde sızmasına neden olur. Bunu önlemenin en etkili çözümü ise Sprey Polyurea uygulama yapmaktır. Beton içerisine sızan su hem betonun ömrünü azaltmakta hem de içeride sıva kabarması, rutubet gibi sağlıksız durumlara yol açabilmektedir. Perde betonların temel betonu ile birleştiği soğuk derz noktaları en çok sızıntı probleminin yaşandığı noktalardır.

Özellikle yeraltı sularının bulunduğu bölgelere yapı inşa edildiğinde toprakla temas eden temel ve perde duvarların su yalıtım işlemi yapılması gerekmektedir. Yukarıda saydığımız zararlar ile karşılaşmamak için bina temellerine en etkili su yalıtım işlemi olan Polyurea sprey uygulaması yapılmalıdır. Polyurea sprey uygulaması su yalıtımında gelinmiş olan son noktadır. Su yalıtım teknolojilerinin en etkili ve en gelişmişidir. UV ışınlara karşı direnci ile yıllarca özelliğini yitirmeden yalıtım sağlar. Polyurea malzemesi kürlenip kuruduktan sonra %400 oranında esnekliği ve kopma direnci sayesinde deprem, sarsıntı ve darbeye maruz kalma durumlarında yırtılmaz ve su yalıtım özelliğini kaybetmez. Yüksek esneklik katsayısının bu avantajı sayesinde 50 yılı aşkın bir süre boyunca sorunsuz su yalıtımını mükemmel bir şekilde sağlar.

Polyurea sprey ile uygulandıktan sonra saniyeler içerisinde kürlenerek kurumaktadır. Ve dakikalar sonra üzerinde yürünebilecek seviyede dayanım kazanmaktadır. Bu yüzden uygulaması oldukça kolay ve hızlı yapılabilmektedir. En büyük avantajı ek yeri oluşturmamasıdır. Bu sayede ek yerlerinde sızma gibi durumlar meydana gelmemektedir. Uygulandığı yüzeye ek bir bileşen gerektirmeden yapışmaktadır. Tam izolasyon sağlaması sayesinde uygulandığı yüzeyi de korozyona karşı koruyarak kullanım ömrünü arttırmaktadır. Bina temellerinin su yalıtımı yapılmadığında bina içerisinde sızan su zamanla boşluklarda birikmekte ve bina zeminine zarar vererek yapıların kullanım ömrünü azaltmaktadır. İzolem ile su yalıtımında en etkili Polyurea spreyleme işlemlerini kolayca yaptırabilirsiniz.

Polyurea Havuz Yalıtımı
Polyurea Havuz Yalıtımı

Havuzlarda su ile temas edilen kısımları için izolasyon sağlanması maksadıyla yüksek verimli polyurea havuz yalıtımı uygulaması için İZOLEM i tercih edin.

İncele
Polyurea Su Yalıtımı
Polyurea Su Yalıtımı

Sprey polyurea su yalıtımı ile su ile temas eden yüzeyler için tam bir yalıtım ve izolasyon sağlıyor, İZOLEM tecrübesi ve farkı ile depo, havuz ve su tanklarında yalıtım.

İncele
Polyurea Endüstriyel Çatı Kaplama
Polyurea Endüstriyel Çatı Kaplama

İZOLEM Sprey polyurea endüstriyel çatı kaplama uygulamaları sayesinde metal çatılar için ısı ve ses yalıtımının yanı sıra çatı su yalıtımı sağlanmaktadır.

İncele
Polyurea Teras Yalıtımı
Polyurea Teras Yalıtımı

İZOLEM polyurea teras yalıtımı uygulaması ile balkon, çatı ve teraslarda oluşan su, nem ve küflenme problemlerine çözüm üretiyor, su ile temasını kesiyoruz.

İncele
Polyurea Temel Perde Beton Yalıtımı
Polyurea Temel Perde Beton Yalıtımı

İZOLEM polyurea temel perde beton yalıtımı uygulaması ile yeraltı suyunu hiç geçirmeyen su yalıtım konularında dünyadaki en son teknoloji ile duvar oluşturabilirsiniz.

İncele
Polyurea Zemin Kaplama ve Yalıtım
Polyurea Zemin Kaplama ve Yalıtım

İZOLEM Polyurea Zemin Kaplama ve Yalıtım uygulamaları sayesinde ter temiz eşsiz zeminlere kavuşabilir, ısı yalıtımında yüksek performans alabilirsiniz.

İncele
Polyurea Otopark Zemin Yalıtımı
Polyurea Otopark Zemin Yalıtımı

İZOLEM Polyurea Otopark Zemin Yalıtım uygulamaları ile su ile tamamen teması kesilmiş otopark zeminleri oluştuturarak zeminlerinizi uzun süreli koruyun.

İncele
1
location-icon main-icons sabit-telefon