Polyurea Su Yalıtımı

Polyurea Su Yalıtımı

Polyurea Su Yalıtımı

Polyurea ya da Poliüre malzemesi su moleküllerini geçirmeyen uzun moleküler bağlar oluşturan iki komponentli bir elastomerdir. Bu yapısı sayesinde su yalıtımı gereken yerlere pratik bir şekilde uygulanabilmektedir. Polyurea su yalıtımı kaplaması uygulaması sprey yöntemi ile yapılmaktadır. Sprey yöntemi yüksek basınç ile püskürtülme ile yapılmaktadır. Özel sprey tabancası iki komponent karıştırarak püskürtmekte ve kaplama yapılacak yüzeyde kürlenerek yüzeye sıkıca tutunmaktadır. Darbelere ve kimyasal aşındırıcılara karşı yüksek dayanımı sayesinde birçok alanda kullanılmaktadır. Havuz kaplaması, su deposu kaplama, bina temel su sızdırmasına yönelik kaplama ve çatı su yalıtımı sağlamak için oldukça etkili bir şekilde kullanılmaktadır. Polyurea uygulama alanlarında etkili bir su yalıtımı sağlamaktadır.

Polyurea ya da diğer adı ile Poliüre maddesi %400 esnekliğe sahip olduğu için darbelere karşı oldukça dirençlidir. Bu sayede yırtılmaz ve sızdırma yapmaz. Doğru kalınlıkta uygulandığında 50 yılı aşkın süre etkili bir şekilde hizmet verebilmektedir. UV ışıklarına karşı direnci sayesinde su depolarının yalıtımında da kullanılarak depolanan suyun kalitesini korumaktadır. Uygulaması oldukça kolaydır. Bina temel betonları ile perde beton birleşim noktaları soğuk derz olarak adlandırılmaktadır. Soğuk derz noktaları topraktan suyun sızarak içeri girme noktalarıdır. Özellikle bodrum katlarında sızan bu su zemin şapı tarafından emilerek duvarların kabarmasına ve sıza dökülmesine yol açmaktadır. Sıva dökülmesi gibi durumlarla karşılaşmamak ve bina su yalıtımını sağlamak için Polyurea kaplama uygulaması yapılmaktadır. 

Bina temellerinde su yalıtımı için yapılan Polyurea kaplama uygulamaları eğer dışardan yapılırsa pozitif, içerden yapılırsa negatif yalıtım olarak adlandırılmaktadır. Pozitif yalıtım uygulamaları daha etkili sonuç verse de bina dışınca perde duvar çevresinde kazı yapma imkanı bulunmayan yerlerde negatif yalıtım tercih edilmekte ve su yalıtımı yine etkili bir şekilde sağlanmaktadır. Püskürtme yönteminde maruz kalınabilecek su miktarının yaratacağı gerilmeye uygun kalınlıkta püskürtme yapılmalıdır. Doğru kalınlıkta uygulama yapıldığında Polyurea su yalıtımı yıllarca etkili bir şekilde dayanıklılık göstermektedir. Darbeye karşı dayanıklılığı sayesinde arkasında kalan duvara da destek vermekte ve dökülmeleri engellemektedir. Polyurea su yalıtımı yaptırmak için izolem su yalıtım hizmetlerimiz hakkında firmamızdan bilgi talep ediniz.

Polyurea Havuz Yalıtımı
Polyurea Havuz Yalıtımı

Havuzlarda su ile temas edilen kısımları için izolasyon sağlanması maksadıyla yüksek verimli polyurea havuz yalıtımı uygulaması için İZOLEM i tercih edin.

İncele
Polyurea Su Yalıtımı
Polyurea Su Yalıtımı

Sprey polyurea su yalıtımı ile su ile temas eden yüzeyler için tam bir yalıtım ve izolasyon sağlıyor, İZOLEM tecrübesi ve farkı ile depo, havuz ve su tanklarında yalıtım.

İncele
Polyurea Endüstriyel Çatı Kaplama
Polyurea Endüstriyel Çatı Kaplama

İZOLEM Sprey polyurea endüstriyel çatı kaplama uygulamaları sayesinde metal çatılar için ısı ve ses yalıtımının yanı sıra çatı su yalıtımı sağlanmaktadır.

İncele
Polyurea Teras Yalıtımı
Polyurea Teras Yalıtımı

İZOLEM polyurea teras yalıtımı uygulaması ile balkon, çatı ve teraslarda oluşan su, nem ve küflenme problemlerine çözüm üretiyor, su ile temasını kesiyoruz.

İncele
Polyurea Temel Perde Beton Yalıtımı
Polyurea Temel Perde Beton Yalıtımı

İZOLEM polyurea temel perde beton yalıtımı uygulaması ile yeraltı suyunu hiç geçirmeyen su yalıtım konularında dünyadaki en son teknoloji ile duvar oluşturabilirsiniz.

İncele
Polyurea Zemin Kaplama ve Yalıtım
Polyurea Zemin Kaplama ve Yalıtım

İZOLEM Polyurea Zemin Kaplama ve Yalıtım uygulamaları sayesinde ter temiz eşsiz zeminlere kavuşabilir, ısı yalıtımında yüksek performans alabilirsiniz.

İncele
Polyurea Otopark Zemin Yalıtımı
Polyurea Otopark Zemin Yalıtımı

İZOLEM Polyurea Otopark Zemin Yalıtım uygulamaları ile su ile tamamen teması kesilmiş otopark zeminleri oluştuturarak zeminlerinizi uzun süreli koruyun.

İncele
1
location-icon main-icons sabit-telefon