Polyurea Teras Yalıtımı

Polyurea Teras Yalıtımı

Polyurea Teras Yalıtımı

 Teras betonarme zeminlerin suya karşı yalıtılması önemli bir zorunluluktur. Çünkü yapı inşası tamamlandıktan sonra zemindeki en ufak hareketler bile terasta görece büyük titreşimlere neden olarak betonarme yapıda kılcal çatlaklara neden olur. Kılcal çatlaklarda suyun kendisine yol bulmasını ve yapı içerisine sızmasını sağlar. Yapı sağlamlığını da etkileyen bu durumun önüne geçilmesi için kalebodur, şap gibi geleneksel yöntemler bir seviyeye kadar koruma sağlamakta ve sürekli bakım gerektirmektedir. Gelişen teknolojinin bir ürünü olan Polyurea malzemesi ile kaplama yapılarak su yalıtımı mükemmel bir şekilde yapılmaktadır. Kimya sanayisinin bu gelişmiş ürünü sayesinde yapıların su ile etkileşimi kolayca engellenebilmekte ve yalıtım işlemi uzun yıllar bakım gerektirmeden kullanılabilmektedir. 

 Sprey Polyurea uygulaması ile teras zeminlerine su yalıtımı yapılarak betonarme yapıların su ile teması engellenerek yapı ömrü uzatılmakta ve çatı – teras akması gibi durumların önüne geçilmektedir. Polyurea kaplama malzemesi çok hızlı kuruma özelliği sayesinde saniyeler içerisinde kullanılabilir duruma gelmektedir. Bu yüzden kaplama işlemleri kısa sürede hızlıca yapılabilir. Polyurea malzemesi %400 oranında bir esneklik ve yüksek darbe dayanımı ile üzerinde her türlü kullanıma olanak sağlamaktadır. Uygulama yapıldıktan dakikalar sonra üzerinde yürüme imkanı vermektedir. Çok hızlı kürlenir ve uygulandığı yüzeye ek yapıştırıcı gerekmeksizin kolayca yapışır. Polyurea sprey uygulaması sayesinde istenilen kalınlık elde edilene kadar birkaç kat uygulama yapılır ve mükemmel su sızdırmaz yüzey elde edilir. 

 Polyurea %400 olan esneklik kabiliyeti sayesinde üzerinin kullanılmasında bile yıpranmadan ve yırtılmadan su yalıtımı sağlar. Birçok geleneksel kaplama malzemesi üzeri kullanıldığında yıpranmakta ve su sızmalarına yol açmaktadır. Ayrıca teraslar gibi açık alanlarda kullanılacak malzemenin güneş ışınları tarafından yıpratılmaması gerekmektedir. Polyurea yüksek UV dayanımı ile yıpranmadan uzun yıllar dayanabilmektedir. Polyurea su yalıtım kaplamasının avantajlarını özetleyecek olursak esnek ve dayanıklı yapısı ile üzerini kullanabilirsiniz, renk seçenekleri sayesinde estetik bir görünüm sağlar, bakım gerektirmeden uzun yıllar kullanılması sayesinde ekonomik avantaj sağlar, ek yeri yoktur ve mükemmel su yalıtımı sağlar. Tüm bu özellikleri karşılayacak başka hiçbir geleneksel yöntem bulunmamaktadır. Fiyat avantajı ise ek bir artısıdır denilebilir.

Polyurea Havuz Yalıtımı
Polyurea Havuz Yalıtımı

Havuzlarda su ile temas edilen kısımları için izolasyon sağlanması maksadıyla yüksek verimli polyurea havuz yalıtımı uygulaması için İZOLEM i tercih edin.

İncele
Polyurea Su Yalıtımı
Polyurea Su Yalıtımı

Sprey polyurea su yalıtımı ile su ile temas eden yüzeyler için tam bir yalıtım ve izolasyon sağlıyor, İZOLEM tecrübesi ve farkı ile depo, havuz ve su tanklarında yalıtım.

İncele
Polyurea Endüstriyel Çatı Kaplama
Polyurea Endüstriyel Çatı Kaplama

İZOLEM Sprey polyurea endüstriyel çatı kaplama uygulamaları sayesinde metal çatılar için ısı ve ses yalıtımının yanı sıra çatı su yalıtımı sağlanmaktadır.

İncele
Polyurea Teras Yalıtımı
Polyurea Teras Yalıtımı

İZOLEM polyurea teras yalıtımı uygulaması ile balkon, çatı ve teraslarda oluşan su, nem ve küflenme problemlerine çözüm üretiyor, su ile temasını kesiyoruz.

İncele
Polyurea Temel Perde Beton Yalıtımı
Polyurea Temel Perde Beton Yalıtımı

İZOLEM polyurea temel perde beton yalıtımı uygulaması ile yeraltı suyunu hiç geçirmeyen su yalıtım konularında dünyadaki en son teknoloji ile duvar oluşturabilirsiniz.

İncele
Polyurea Zemin Kaplama ve Yalıtım
Polyurea Zemin Kaplama ve Yalıtım

İZOLEM Polyurea Zemin Kaplama ve Yalıtım uygulamaları sayesinde ter temiz eşsiz zeminlere kavuşabilir, ısı yalıtımında yüksek performans alabilirsiniz.

İncele
Polyurea Otopark Zemin Yalıtımı
Polyurea Otopark Zemin Yalıtımı

İZOLEM Polyurea Otopark Zemin Yalıtım uygulamaları ile su ile tamamen teması kesilmiş otopark zeminleri oluştuturarak zeminlerinizi uzun süreli koruyun.

İncele
1
location-icon main-icons sabit-telefon