Polyurea Havuz Yalıtımı

Polyurea Havuz Yalıtımı

Polyurea Havuz Yalıtımı

Poliüre ya da Polyurea iki komponentli bir elastomerik bir malzemedir. Suyu geçirmeyen güçlü moleküler bağlar oluşturduğu için su geçirmez bir malzemedir. Sprey yöntemi ile uygulanan Polyurea kaplama işlemleri havuzların su yalıtımını sağlamak için de kullanılmaktadır. Havuzların yıllardır uygulanan seramik kaplamaları zamanla su sızmasına ve havuz zeminlerinin yumuşamasına sebep olmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde Polyurea kaplama yöntemi ile havuz zeminleri su yalıtım kaplaması yapılarak havuzların kullanım ömürleri artırılmaktadır. Kimyasal yapısı sebebi ile su ile etkileşim göstermeyen Polyurea havuz sularına kimyasal bulaşma yapmaz. Polyurea uygulaması yapılırken en son teknoloji sprey yöntemi kullanılmaktadır. Çabuk kuruyan bir malzeme olduğu için sprey yöntemi en etkili uygulama yöntemidir.

Sprey yöntemi ile uygulanan Polyurea kaplama ek yeri olmadığı için darbe ve gerilmelere karşı oldukça dayanıklıdır. Geleneksel seramik kaplama yönteminde havuz içerisindeki suyun yarattığı gerilmeden dolayı zamanla su sızdırma problemi yaşanmaktadır. Ancak güçlü moleküler bağlar kuran Polyurea kaplama yöntemi ile havuz zemin kaplaması yapıldığında kaplama kalınlığı doğru ayarlandığında suyun yarattığı gerilmeye karşıda dayanıklı olacak ve yırtılma yapmayacaktır. Zaten kimyasal yapısı gereği su moleküllerini geçirmemekte olduğundan suyun muhafazasını kolaylaştıracaktır. Polyurea uzun yıllar dayanabilen bir malzemedir. Bu sebeple havuz zeminlerine Polyurea kaplaması yapıldığında uzun yıllar havuzun su sızdırmaması temin edilmiş olmaktadır. Polyurea uygulamasının nasıl yapıldığını merak edenler yazımızın devamında uygulama yöntemi hakkında detayları bulacaklardır. 

Aşınma ve korozyona karşı dayanıklı Polyurea kaplama işlemleri sprey yöntemi ile yapılmaktadır. Yüksek basınçla istenilen kalınlığa ulaşana kadar birkaç kat olarak uygulanır. 3- 8 saniye gibi kısa kürlenme süresine sahiptir. İki farklı bileşeni sprey esnasında birleştirilerek yüzeye püskürtülmektedir. Kürlenme esnasında uygulandığı yüzeye tamamen yapışmakta ve ek bir yapıştırıcıya ihtiyaç duymaz. Polyurea kimyasal olarak insan sağlığına zarar veren bir yapısı olmadığı için su depolarının da kaplamasında kullanılmaktadır. Kimyasallara karşı dirençli olan Polyurea sayesinde su depoları ve havuzlar korozyona karşı korunmaktadır. UV ışıklarını geçirmeyen yapısı ile depolarda biriktirilen suyun kalitesinin korunmasını sağlamaktadır. Havuz ve su deposu kaplamalarında Polyurea kaplamasını en etkili kaplama yöntemidir.

Polyurea Havuz Yalıtımı
Polyurea Havuz Yalıtımı

Havuzlarda su ile temas edilen kısımları için izolasyon sağlanması maksadıyla yüksek verimli polyurea havuz yalıtımı uygulaması için İZOLEM i tercih edin.

İncele
Polyurea Su Yalıtımı
Polyurea Su Yalıtımı

Sprey polyurea su yalıtımı ile su ile temas eden yüzeyler için tam bir yalıtım ve izolasyon sağlıyor, İZOLEM tecrübesi ve farkı ile depo, havuz ve su tanklarında yalıtım.

İncele
Polyurea Endüstriyel Çatı Kaplama
Polyurea Endüstriyel Çatı Kaplama

İZOLEM Sprey polyurea endüstriyel çatı kaplama uygulamaları sayesinde metal çatılar için ısı ve ses yalıtımının yanı sıra çatı su yalıtımı sağlanmaktadır.

İncele
Polyurea Teras Yalıtımı
Polyurea Teras Yalıtımı

İZOLEM polyurea teras yalıtımı uygulaması ile balkon, çatı ve teraslarda oluşan su, nem ve küflenme problemlerine çözüm üretiyor, su ile temasını kesiyoruz.

İncele
Polyurea Temel Perde Beton Yalıtımı
Polyurea Temel Perde Beton Yalıtımı

İZOLEM polyurea temel perde beton yalıtımı uygulaması ile yeraltı suyunu hiç geçirmeyen su yalıtım konularında dünyadaki en son teknoloji ile duvar oluşturabilirsiniz.

İncele
Polyurea Zemin Kaplama ve Yalıtım
Polyurea Zemin Kaplama ve Yalıtım

İZOLEM Polyurea Zemin Kaplama ve Yalıtım uygulamaları sayesinde ter temiz eşsiz zeminlere kavuşabilir, ısı yalıtımında yüksek performans alabilirsiniz.

İncele
Polyurea Otopark Zemin Yalıtımı
Polyurea Otopark Zemin Yalıtımı

İZOLEM Polyurea Otopark Zemin Yalıtım uygulamaları ile su ile tamamen teması kesilmiş otopark zeminleri oluştuturarak zeminlerinizi uzun süreli koruyun.

İncele
1
location-icon main-icons sabit-telefon