Sprey Polyurea İzolasyonu

Sprey Polyurea İzolasyonu

Sprey Polyurea İzolasyonu

 Polyurea iki komponentli bir elastomerdir. Uzun moleküler bağları ile yapısında su moleküllerinin geçmesini engelleyen özelliği sayesinde su izolasyon işlemlerinde kullanılmaktadır. Sprey püskürtme yöntemi ile uygulanan sprey Polyurea kaplama işlemleri çok hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Hızlı sprey Polyurea kaplamasında hazırlanmış zeminde günlük 500 m2 kareyi aşan alanlar kolayca kaplanabilmektedir. Sprey Polyurea kaplama uygulamada kullanıldığı alanların bazıları şöyledir. Su depolarının iç izolasyonu, havuz zemin altı su izolasyonu, çatı su izolasyonu, temel ve perde beton su izolasyonu ile su izolasyonuna ihtiyaç duyulan her yerdir. Geniş kullanım alanına sahip olması sayesinde su izolasyonun gerekli olduğu her yere kolayca uygulanan Polyurea benzeri bulunmayan bir su izolasyon yöntemidir.

 Sprey Polyurea kaplamanın en önemli özelliği ek yeri olmamasıdır. Sprey Polyurea yüzeyde kürlenmekte ve yekpare bir yapıya kavuşmaktadır. Böylece elde edebileceğiniz en etkili su yalıtımı sağlanmış olur. Su yalıtımında kullanılan geleneksel kaplama yöntemlerinde malzemeler özellikle ek yerlerinde zamanla su sızmalarında sebep olmakta ve bu da su izolasyonunun delinmesine neden olmaktadır. Temel ve perde beton su izolasyonunda Polyurea kaplama kullanılmasının bir diğer nedeni ise darbeler karşı dirençli olmasıdır. Bu sayede toprak altında kalacak olan temel ve perde betonlara gönül rahatlığı ile uygulanabilir ve su izolasyonu konusu bir daha açılmamak üzere kapanır. Polyurea’nın darbelere karşı dirençli yapısı onu su izolasyonunda etkiye maruz kalınacak yerlerde tek çözüm olarak karşımıza çıkarmaktadır.

 Havuz zeminlerindeki seramik kaplama yöntemi bile zamanla derz noktalarından su sızmasına sebep olur ve havuz zemin altı toprağın yumuşayarak havuzun dengeli yapısını bozmaktadır. Ancak havuz zemin altı Polyurea kaplama yapıldığında içerisinde kalan suyu basınç etkisi polyurea’nın su izolasyonuna zarar veremez. %400 esneme kabiliyeti sayesinde kopmaz ve su izolasyonunun delinmemesi temin edilmiş olur. İzolem profesyonel ekipleri su yalıtımında yalıtımın zorunlu olduğu tüm alanı tespit ederek sizin adınıza en etkili olan su izolasyonunu yapmaktadır. UV ışınlarına karşı dayanıklılığı ile açık alanda kullanılabilirken kimyasal direnci sayesinde hijyen gerektiren alanlar ile laboratuvar zemin kaplamasında da tercih edilmektedir.

1
location-icon main-icons sabit-telefon