Sprey Polyurea Kaplama Ankara

Sprey Polyurea Kaplama Ankara

Sprey Polyurea Kaplama Ankara

İzosiyanat ve polimer reçine bileşenlerinin bir araya gelmesi ile oluşan yüksek yoğunluğa sahip olan polimere polyurea ismi verilmiştir. Ağırlıklı olarak beton ve çelik üzerine uygulanmakta olan, su geçirmeyen, esnek ve dayanıklı aynı zamanda korozyon koruması ve aşınma direnci sağlamakta olan bir kaplama çeşidi olarak kullanılmaktadır. Hızlı bir şekilde sertleşmesi, yüksek uzama ve dayanıklılık gibi özellikleri sebebiyle derz dolu ve kalafat uygulamaları için geleneksel olan malzemelere oranla çok daha fazla avantajlara sahiptir. Sprey polyurea kaplama Ankara’da  polyurea uygulama makinaları olarak geçen polyurea sprey makinaları kullanılarak yapılmaktadır.

Sprey Polyurea Kaplama İle Su Yalıtımı Nasıl Yapılır?

Su yalıtımında gelinen teknolojinin son durağı poliürea, polturea ya da poliüre ismi ile bilinen bu üründür. Su yalıtımı yaptıracak olan kişiler inşaat işleri ile ilgilenen, müteahhit, temel kazan, demirci, betoncu, duvarcı, tesisatçı, kaloriferci, fayansçı, elektrikçi, çatı yapan herkes bu ürün sayesinde su yalıtımı yapabilmektedirler.

Polyurea kaplama nem ve su yalıtımında geçirgenliği olmayan, yapıyı korumakta olan bir kaplama malzemesi olarak tasarlanmış bir üründür. Poliüretan malzemesinin sprey olarak uygulandığı yüzeyde 100 katı flexible, iki bileşenli ve hızlı bir şekilde kürleşen bir üründür. Bir çok avantaj kazandıran bu malzeme sayesinde kısa süre içerisinde uygun fiyatlara su yalıtımı yapmak bu malzeme ile mümkün olacaktır. Su yalıtımı yapabilmek için bu ürünün nasıl kullanıldığını bilmek gerekmektedir.

Polyurea sprey yüzde 400’den yüksek esneklik ve aşınma direnci sağlayan özel bir malzemedir. Bu malzeme özel bir tasarımla üretilmiş olan poliürea makinası ile uygulanır. Polyurea makinesi bütün alanı tek parça şekilde hiçbir ek yapmadan kaplama imkanı sağlayan, kısa sürede kürleşen, yüzeye yapışan bir spreyi her noktaya eşit olacak şekilde püskürterek su yalıtımını sağlar. Poliürea makinasında oluşabilecek bir yetersizlik malzemenin tabancanın içerisinde kuruyup sertleşmesine neden olabilmektedir. Böyle bir durumda çok büyük emek, malzeme ve para kaybedilmesine neden olabilmektedir. Bu nedenle bu işi yapacak olan kişinin bu alanda uzman olmasına dikkat edilmelidir.

1
location-icon main-icons sabit-telefon