Sprey Poliüretan Köpük Yanar mı

Sprey Poliüretan Köpük Yanar mı

Sprey Poliüretan Köpük Yanar mı

Sprey poliüretan köpük, B2 yanmazlık sevilerindeki ürünleri içeriyor. Köpük ses ve ısı uygulamaları için kullanılıyor. B2 yanmazlık seviyelerindeki ürünler eğer ateş kaynaklarından uzaklaştırılırlarsa sönerler. Sönme sonucunda alevi yürütemez hale gelirler. Sprey poliüretan köpüğün bu özelliği kullanım alanını çok genişletmiştir. Ahşap evlerde alev hızlı şekilde yayılır. Bundan dolayı ahşap evlerde de çok rahat kullanılmaktadırlar.

Günümüzde poliüretan köpük çok kullanılmaya başlamıştır. İşlevsel bir ürün olduğu için birçok yerde kullanımı söz konusudur. İnşaat, yapı gibi alanlarda çok sık karşılaşılmaktadır. Bu ürün sayesinde %100 ısı ve su yalıtımı sağlanır. Kullanım şekliyle miktarı uygulanacak alana göre değişiklik gösterir.

Sprey Poliüretan Köpük Hammaddesi Nedir?

Sprey poliüretan köpük, birçok amaç için kullanılıyor. Uygulandıkları tüm alanlarda ortaya olumlu sonuçlar çıkıyor. Dolayısıyla insanların kafasında ürünün hangi malzemeden üretildiğine dair bir merak beliriyor. Poliüretan köpük üretiminde üç adet temel madde kullanılır. Bu maddeleri şöyle sıralayabiliriz;

  • Su,
  • İzosiyanat,
  • Poliol,

Belirttiğimiz ürünler kendi içlerinde toplanarak yaşamış oldukları tepkimelerle gözenekli yapıdan oluşan poliüretan köpüğün ortaya çıkmasına neden olurlar. Aynı zamanda ürünlerin elde edilmesi için kimyasal tepkimeye destek sunacak katalizörle birlikte stabilizatör kullanılır.

Kullanım Amacına Göre Poliüretan Köpükler Nelerdir?

“Sprey poliüretan köpük yanar mı” noktasında kullanım amaçlarına göre çeşitlerini de incelemek gerekiyor. Kullanım amaçlarına göre sprey poliüretan köpükler 2 çeşittir.

Boşluk Doldurma Köpükleri

En önemli izolasyon malzemeleri içerisinde yer alıyor. Kullanım alanı çok geniş olduğu söylenebilir. Poliüretan köpük çeşitleri genel olarak boşluk doldurma için kullanılıyor. Poliüretan köpüklerin boşluk doldurma için kullanımları;

  • Dış cephe yalıtım malzemeleri içerisinde boş alanları doldurma,
  • Buzhaneler,
  • Sızdırma gibi durumların önüne geçmek için çatılarda,
  • Pencere ve kapı montajlarında,

Yapıştırma Köpükleri

Sprey poliüretan köpük çeşitleri yapıştırma amaçlıda kullanılıyor. Yapıştırma amaçlı kullanılanlar diğerlerine nazaran çok farklıdır. Genleşme oranı yapıştırma köpüklerinde çok azdır. Tuğla, mermer, beton gibi yapı malzemeleri kolayca yapıştırılır. Aynı zamanda ısı izolasyon malzemelerinin yapıştırılmasında da kullanıldığını söyleyebiliriz. İzolem firması olarak, alanında uzman personellerimizle sprey polüretan köpük uygulaması gerçekleştiriyoruz.

1
location-icon main-icons sabit-telefon