Sprey Poliüretan Köpük Su Geçirir Mi

Sprey Poliüretan Köpük Su Geçirir Mi

Sprey Poliüretan Köpük Su Geçirir Mi

Poliüretan köpük kapalı hücre yapısı sayesinde su geçirmez özelliktedir. Köpüğün yüzeyi su ya da diğer sıvılarla kirlenmiş olabilmektedir. Ancak bu durum tedavi edilmezse küf oluşuma neden olabilmektedir. Poliüretan köpük su geçirmezdir ancak köpük gözenekli olduğu için %100 su geçirmez diyemeyiz. Poliüretan köpük bir mühendislik ürünüdür su geçirmezlik performansı bazı yalıtım malzemelerinden çok daha iyidir.

Poliüretan köpük çok yüksek su buharı geçirgenliğine sahip olan bir üründür. Su buharının bu malzemeden geçmesine izin verilebilmektedir. Bu bir avantaj aynı zamanda da dezavantaj olarak görülebilmektedir. Bu noktada malzeme su geçirmezdir ancak bazı durumlarda su geçirebilmektedir.

Poliüretan Köpüklerin Yalıtıma Katkısı Nedir?

Standart poliüretan köpükler ses ve ısı yalıtımı sağlamaktadır. Poliüretan köpükler ses yalıtımı için kullanıldığı zaman kapı ve pencerelerin arasındaki boşluklara doldurulmaktadır. Bu sayede de kusursuz bir şekilde yalıtım sağlanmaktadır.

Poliüretan köpük malzemesi su geçirmezdir. Bunun nedeni de hücrelerindeki yapıların kapalı olmasıdır. Poliüretan köpükler ortamda yer alan suyu emmedikleri için bir nem oluşması da söz konusu değildir. Poliüretan köpük spreyler su yalıtımı için kullanılan hızlı, etkili, ekonomik ve pratik çözümlerdir. İlk olarak tercih edilen bu ürünlerin uygulanması çok kolaydır. Etkili bir şekilde suyu geçirmediğinden de sıklıkla tercih edilmektedir. Aynı zamanda diğer yalıtım malzemelerine kıyasla çok daha uygun fiyatlıdır. Oldukça pratik olan poliüretan köpüklerin yalıtım için çok fazla faydası olduğunu söyleyebiliriz.

Buna örnek vermek gerekirse teraslı bir binanın en üst katında yaşamakta olan kişilerin genellikle tavan akıntısından şikayetçi olduğunu görebilirsiniz. Bu şikayetin ardından poliüretan köpük uygulaması yapıldığı zaman bu şikayetlerin tamamen ortadan kalktığını görebilirsiniz. Gerekli olan su yalıtımını poliüretan köpük kullanımı ile yapmak mümkün olacaktır. Uzun ömürlü olan bu yalıtım malzemesini kullanarak tavan akıntısı gibi şikayetlerin tamamından çok kolay bir şekilde kurtulabilirsiniz. Uygun fiyatlı ve pratik bir çözüm arayan kişilerin ilk tercih ettikleri yöntem poliüretan köpük spreyler olmaktadır.

1
location-icon main-icons sabit-telefon