Sprey Poliüretan Isı Yalıtımındaki Avantajları

Sprey Poliüretan Isı Yalıtımındaki Avantajları

Sprey poliüretan köpük uygulaması

Sprey poliüretan köpük giderek yaygınlaşan bir ısı yalıtım çözümüdür. Yaygınlaşmasını sağlayan poliüretan ısı iletim katsayısı özelliğidir. Çünkü poliüretan malzemesi en düşük ısı iletim katsayısına sahip malzemedir. Çift komponentli bir malzeme olan poliüretan sprey püskürtme yöntemi ile yüksek basınçla yüzeye püskürtülerek uygulanır. Yüzeyde kürlenen malzeme ek yeri oluşturmaz bu sayede ısı köprülerinin oluşmasını engeller. Isı yalıtımında ısı köprüleri ısı kaçağı oluşan noktalara verilen isimdir. Geleneksel ısı yalıtım yöntemlerinde malzemelerin ek yerleri genellikle harç ve benzeri malzemeler ile kapatılır bu da ısı köprüleri oluşmasına neden olur. Isı köprülerini tam engellemek için sprey püskürtme yöntemi tercih edilmelidir. Sprey yöntemi ile ek yersiz ve en zor noktalara bile kolay bir uygulama sağlanmaktadır.

Poliüretan köpük avantajları ısı yalıtım verimini arttırmasını sağlamaktadır. Isı iletim katsayısı en önemli ısı verimi arttırma özelliğidir. Sprey püskürtme yöntemi sayesinde uygulama maliyetleri oldukça düşüktür. Hızlı ve kolay uygulanabilir olması şantiye süresini kısaltır. İskeleye gerek kalmadan vinç yardımı ile en zor noktalar bile kolayca uygulanır. İskele masraflarından kurtulmanızı sağlar. Poliüretan iç cephe kaplama imkanı sayesinde dıştan yalıtım yapmaya imkan olmayan yerlerde bile minimum iç alan kaybı ile ısı yalıtımı yapılmasını sağlar. İZOLEM firmamız hem iç cephe, hem dış cephe, hem de tavan ve çatılara kaplama yaparak ısı verimliliğini en üst seviyeye getirmektedir.

Poliüretan ısı yalıtım malzemesi uzun ömürlü olması sayesinde ömürlük ısı yalıtım çözümleri sunar. Dış etmenlerden kolay etkilenmez kolay kolay yıpranmaz. Bu özelliği sayesinde yapı ömrü boyunca çok uzun yıllar ısı yalıtımını dert etmemenizi sağlamaktadır. Sprey poliüretan köpük uygulaması tecrübe gerektirmektedir. Bu yüzden İZOLEM firmamız sadece deneyimli personelleri ile ısı yalıtım uygulamalarınızı çok kısa sürelerde yapmaktadır. Hazırlanmış yüzeylerde günde 500 m2 üzerinde alana poliüretan köpük kaplaması yapılabilmektedir. En uygun sprey poliüretan köpük isı yalıtım fiyatları İZOLEM firmamız tarafından verilmektedir. Çünkü deneyimli personelimiz sayesinde işlemleriniz kısa sürede tamamlanarak maliyetler azaltılmaktadır. Sprey poliüretan kaplamaları mekanik bağlantıya gerek duymadığı için ek yapıştırıcı ve dübel işlemleri gerektirmez ve bunların maliyetleri ile sizi uğraştırmaz.

1
location-icon main-icons sabit-telefon