Poliüretan Ne Kadar Sürede Kurur

Poliüretan Ne Kadar Sürede Kurur

Poliüretan Ne Kadar Sürede Kurur

Poliüretan; kapı, pencere kasaların montajlanması ve sabitlenmesi için kullanılıyor. Hem ısıya hem de dona dayanıklı olarak özel üretilmişlerdir. Büyük çatlak ve deliklerdeki boşlukları doldurmak amacıyla da kullanılmaktadır. Çok işlevsel madde olarak dikkat çekiyor.

Poliüretan, kütleaerosol ambalajıyla paketleniyor. Polüretan köpük, çok basit uygulamaya sahiptir. Uzun servis ömürlüdür. Isıyı kaybetmemesini sağlayan özellikte üretilmişlerdir. Ses yalıtma özellikleriyle de dikkat çekiyorlar. Sağlam ve güçlü olduğu için uygulandıktan sonra kurumadan mutlaka temizlenmeleri gerekiyor. Poliüretan köpük, katı haldeyken açık sarıya dönüşür. Güneş etkisindeyken kütle kararmaya başlar. Plastisitesini kaybedip kırılgan bir yapıya dönüşür. Poliüretan köpük tabakası; çözelti, boya ve dolgu macunundan oluşmaktadır.

Poliüretan Kuruma Süresi

“Polüretan ne kadar sürede kurur” sorusu uygulamanın kullanışlılığı açısından çok önemlidir. Köpük, 25 ile 30 dakika arasında alana uygulanır. Ürünün tam katılaşmasıysa 24 saattir. Poliüretan köpükler 1 gün içinde tam sertleşme gerçekleşmektedir. Poliüretan köpük yüzeye uygulandığında köpük hacmi de artar. Uygulamanın bu özelliği malzemelerin tamamen güvenli olmasını sağlamaktadır.

Poliüretan; cam, ahşap, plastik, beton, taş ve metalle tasarlanan yapılara mükemmel şekilde yapışmaktadır. Kimyasallarla kolayca etkileşime girer. Tabanın tahrip olmasını engeller. Isı iletkenlik katsayıları en düşük uygulama alanları içinde yer alır. Hem su hem de nem tutucu özellikte tasarlanırlar. Poliüretan köpük, ısı iletkenlik katsayıları çok düşüktür. B3 yanmazlık sınıfında yer alan bu sistemler A sınıfı, B2 ve B1 düzeylerine kadarda ulaşabilirler.

Poliüretan Uygulama Kapsamı

Poliüretan köpük, kullanım alanı çok geniştir. Bu kullanım alanlarını şöyle sıralayabiliriz;

  • Ses yalıtımı,
  • Isıtmaların yer almadığı odalarda çatlak ve boşlukları doldurur,
  • Tekne ve sallardaki yüzeylerin deliklerini kapatır,
  • Sabitleme görevi görür,
  • Bina yenileme alanlarını uygulama,
  • Kapılar arasındaki boşlukları giderir,
  • Isı yalıtımını duvarlara sabitler,

Uygulamadan tam verim almak için alana su püskürtülür. Tanınmış markalara ait yüksek kalitede kanıtlanmış ürünler kullanılabilir. Silindir aşağıdan yukarı kısma doğru tutulup sallandığında daha avantajlı olur. Polimerizasyon işleminden sonra fazla köpüğü keser. İzolem firmamızın uzman personeli kaliteli ve doğru uygulamalarla müşterilerine hizmet veriyor.

1
location-icon main-icons sabit-telefon