Poliüretan Köpük Yapışır mı

Poliüretan Köpük Yapışır mı

Poliüretan Köpük Yapışır mı

Poliüretan köpük çeşitleri, çatlakları onarmak için kullanılıyor. Uygulama sonrasında havadaki nem hızlı şekilde reaksiyona girip, genleşiyor. Bu durum direkt uygulandığı alanlarda poliüretan köpüğün güçlü şekilde yapışmasına olanak tanıyor. Ayrıca yapıştırıldığı alanlarda kesinlikle kolay kolay çıkmaz.

Poliüretan köpük, su geçirmez bariyer amaçlı olarak kullanılabiliyor. Sürüldüğü alanda hacmi artırmaktadır. Poliüretan köpük;

  • İnşaat,
  • Genleşen,
  • Montaj,
  • Şişen köpük şeklinde de isimlendirilir.

Poliüretan köpükler çoğunlukla açık renkte tasarlanırlar. Fakat beyaz olarak dizayn edilenler vardır. Poliüretan köpük uygulanıp kuruduktan sonra üzeri boyanabilir. Havadaki nemle sertleşen bir yapıdan oluşur. Birkaç dakika içerisinde şişip sert kıvama gelir. Poliüretan köpük sprey, tek yalıtım malzemesi olarak da ifade edilebilir.

Poliüretan Köpük Su Yalıtımı Yapar mı?

Poliüretan köpük, su yalıtımı yapma özellikli tasarlanmıştır. Yakıt giderlerinin düşürülmesi için poliüretan köpük ve doğru ısı yalıtımı gerekmektedir. Poliüretan köpük, kendi hacminden ortalama 40 kat şişme özellikli üretilmiştir. İnşaat sektörü başta olmak üzere pek çok alanda kullanılmaktadır. Kullanım alanı çok geniş olduğunu söyleyebiliriz. Eğer doğru şekilde uygulanırsa verimlilik artar. Ürünlerin benzersiz olmasını sağlayan en önemli etkenlerdendir.

Poliüretan köpük sprey, malzeme kalitesi açısından değerlendirildiğinde de üstün niteliklerden oluşuyor. Ses ve ısıyı kesinlikle geçirmiyor. Uygun fiyatlı olan poliüretan köpük, enerji tasarrufu anlamında tam not alıyor. Boşluk doldurma köpüğü şeklinde de isimlendirebileceğimiz poliüretan köpükler, kullanıcılarına pratik çözümler sunuyor.

Poliüretan Köpük Nasıl Temizlenir?

Poliüretan köpük uygulamasıyla ilgili en çok merak edilen konulardan birisi de nasıl temizleneceğine dairdir. Poliüretan köpük, kurumadan alanın temizlenmesi daha doğru olur. Deneyimli personelleri bünyesinde barındıran İzolem; uygulama sonrasında müşterisine tertemiz bir alan bırakıyor. Alanda herhangi bir malzeme kalıntısı vs. kalmamaktadır.

Poliüretan köpük sprey, yaz ve kış aylarında ısı düzeyinin korunması noktasında çok önemlidir. Uygulama yapılan alanlara hızlıca yayılmaktadır. Özellikle genleşme etkisiyle bu durum daha farklı boyutlara ulaşıyor. Uygulamanın hemen arkasından poliüretan köpüğün genleşmesi daha net fark edilir. Poliüretan köpük sunduğu avantajlardan dolayı günümüzde popüler olmuştur. İnşaatlardan tutunda kuru gıda depolarının boşluklarının doldurulması gibi pek çok nedenden dolayı kullanılıyor.

1
location-icon main-icons sabit-telefon