Poliüretan Köpük Kaç cm Olmalı

Poliüretan Köpük Kaç cm Olmalı

Poliüretan Köpük Kaç cm Olmalı

Poliüretan köpük kullanımı, uygulanan alana göre değişiyor. En ideal uygulama şekli, 1 katta en yüksek 1.5 cm kalınlığa sahip olmasıdır. Tek kattayken kalın uygulama yapılması ses ve ısı yalıtımı açısından değerin düşmesine sebep olur. 1.5 cm kalınlıkta 3 katlı üst üste uygulama yapılması verimlilik açısından çok önemlidir.

Poliüretan yalıtım köpüğü, ortalama 45 cm uzak mesafeden uygulandığında kalınlık azalır. Bu durum sarfiyatı engellemiş olur. Poliüretan köpük uygulaması çok basittir. Poliüretanı dik zeminlere uygularken ilk olarak aparat tabanca ucuna sıkı bir şekilde takılır. Tabancayla aparat arasında kesinlikle boşluk olmamalıdır. Boşluk olduğu takdirde köpükte sızar. Köpüğün uygulanacağı kapak açılıp çevrilmek şartıyla takılır. Tabanca arkasındaki vida gevşetilip uygulama şiddeti istenilen ölçüde ayarlanır. Poliüretan köpük, alana yaklaşık 45 cm mesafeden uygulanır. Burada yüzeyden uzaklaşmak ya da yakınlaşmak çok dezavantajlıdır.

Poliüretan Köpük Kullanım Avantajları Nelerdir?

Poliüretan köpük uygulama avantajlı bir üründür. Bu avantajları şöyle sıralayabiliriz;

  • Kürleşmenin arkasından su gibi çok sayıda solvente karşı yüksek dayanıklılık gösteriyor. Su izolasyonuna katkısı çok büyüktür.
  • Yüksek derecedeki akustik yalıtım özelliği sesleri kolayca absorde eder. Böylelikle huzurlu yaşam alanlarının oluşturulması sağlanmış olur.

Enerji tasarrufu sağlama doğanın korunması gibi pek çok konuda hem ısı hem de ses yalıtımı hayati önem taşıyor. Uzun süre uygulandığı alanda kalır. Poliüretan yalıtım köpük uygulanırken mekanik sabitleme, yapıştırma gibi durumlara da ihtiyaç duymuyor. Küf, korozyon, mantar gibi oluşumları da engelliyor.

Poliüretan Köpük Neden Tercih Edilmeli?

Poliüretan yalıtım köpük, pratik uygulanabildiği için tercih edilmelidir. Ayrıca yüksek basınçlı tabancalarla yüzeye püskürtüldüğünde belirli zamandan sonra hacmi 2 katına çıkar. Bu sayede yüzeydeki tüm alanda boşluksuz bir bütün oluşturulur. Çatı izolasyonuyla yüksek başarı elde edilir.

Poliüretan köpük Ankara lokasyonunda hizmet veren firmamız çeşitli uygulamalarla alanları kusursuz görünüme kavuşturuyor. Kapı-pencere montajı başta olmak üzere çeşitli alanlarda boşluk doldurma yapıyor. Boşluk doldurularak ses ve ısı yalıtımı sağlanıyor. Poliüretan köpük, su geçirmez özellikte tasarlanmıştır. Ayrıca yangına karşı dayanıklı yapısıyla da dikkat çekiyor.

1
location-icon main-icons sabit-telefon