Poliüretan Köpük Ankara

Poliüretan Köpük Ankara

Poliüretan Köpük Ankara

Poliüretan köpük uygulama yüzeyine yüksek basınçlı sprey köpük makinesi kullanılarak püskürtülen sıvı poliüretan köpük malzemesinin kaplama yeteneği ile birkaç saniye içerisinde kendi hacminin 30 – 40 katı kadar şişmesi ile köpük halini alan çok düşük ısı iletimi değeri sayesinde en iyi ısı yalıtımı yapan malzemedir. Köpük malzeme ve uygulama ile bir çok yalıtım malzemesinin yapabildiğinden daha iyi yalıtım yaptığını söyleyebiliriz.

Püskürtme poliüretan köpük uygulaması hızlı ve zahmetsiz bir şekilde yapılabilmektedir. Günde 500 -1500 metrekarelik bir alanın ısı yalıtımı kaplaması yapılabilmektedir. Geleneksel olan yalıtım uygulamalarına kıyasla malzemenin uygulama alanına götürülmesi, depolanması, işçilik maliyeti ve enerjiden tasarruf edilmesi sağlandığı görülmektedir. Sprey poliüretan köpükler tamamen çevre dostudur. Elektrik enerjisi, doğalgaz enerjisi ve fosil yakıt tüketiminin azalmasını sağlayarak enerji tasarrufu ve iklimi koruma hususunda yardımcı olmaktadır.

Poliüretan Sprey Uygulama Makinesi Nasıl Çalışır?

Mobil izolasyon aracı içerisinde bulunan özel donanımlı iki adet makine ve iki bileşenli sıvı poliüretan köpük malzemesi 75 metrelik ısıtıcı hortum kullanılarak uygulama yapılacak olan alana taşınır. Yüksek basınç altında özel sprey tabancası kullanılarak poliüretan köpük uygulama yüzeyine sprey olarak uygulanmaktadır. Geleneksel olan yalıtım uygulamalarına kıyasla çok daha az sayıda personel ile çok daha fazla alanın yalıtımı yapılabilmektedir. Sprey poliüretan ve mobil izolasyon aracı ile bir gün içerisinde 5001.500 metrekarelik alanın yalıtımı yapılabilmektedir.

Sprey poliüretan köpük diğer yalıtım malzemelerine oranda çok daha dayanıklı olduğundan uzun süre boyunca performansını koruyan bir malzemedir. Çok güçlü baskı dayanımına sahip olduğunda yaya trafiğine açık teraslarda ve garajlarda da kullanılabilmektedir. Üzerinde yüründüğü zaman esneme ve ses yapmaz aynı zamanda su ile temas etmesi halinde bozulma görülmemektedir. Bu nedenle de bir çok alanda poliüretan köpük kullanıldığını görebilirsiniz. Isı yalıtımı, ses yalıtımı ve su yalıtımı için sıklıkla kullanılan bu malzeme uzman kişiler tarafından yapıldığı zaman çok uzun süre dayanabilmektedir. Poliüretan köpük için Ankara’da bulunan firmalardan daha fazla bilgi almanız mümkün olacaktır.

1
location-icon main-icons sabit-telefon