Poliüretan Boya Yanar mı

Poliüretan Boya Yanar mı

Poliüretan Boya Yanar mı

Poliüretan boya, ısı yalıtımı için kullanılıyor. Dış hava şartlarına hızlı kuruma özellikli olarak tasarlanmıştır. Alev gibi hususlara karşı çok dayanıklıdır.

Özellikleri bakımından çok kullanışlı olan poliüretan boyalarla ilgili birçok soru merak ediliyor. En çok “poliüretan boya yanar mı” konusu kullanıcılar arasında çok soruluyor. Poliüretan boya, son kat boya olarak ifade edilebilir. Akışkan, dayanıklı ve esnek yapılıdırlar. Dış, iç mekanlarda ve sanayide kullanılıyor. Kullanım alanı çok geniş olduğunu söyleyebiliriz. Ticari araç, çelik imalat başta birçok sanayi sektöründe kullanılıyor. Beton ile metal yüzeylerde son kat boyası şeklinde uygulanıyor.

Poliüretan Boyalar Yanıcı mı?

Poliüretan boya çeşitleri, b2 sınıfı alevlenmeyen yapıya sahip boyalardır. Bundan dolayı poliüretan boyayı şeklinde ifade edebiliriz. Ateşe dayanıklı olan poliüretan boyalar; -200 ile +110 derece arasında problemsiz yatırım görevi görür. Yüksek derecede soğuk dayanımı poliüretanın çatlama ve kırılmaları ortadan kaldırır.

Poliüretan boya türleri; soğuk hat mekanik tesisatlarındaki tankla boru izolasyonları içinde kullanılıyor. En iyi ısı yalıtımlı ürünlerin başında geliyor. Poliüretan boyaların kullanım süresi çok uzundur. Kusursuz şekilde ısı izolasyonu sağlaması sebebiyle uygulandıkları alanlar; rutubet, nem, terleme ve ıslaklık gibi durumlara maruz kalmaz. Yangına karşı çok dirençli ürünlerdir.

Poliüretan Boya Özellikleri Nelerdir?

Poliüretan boya özellikleri; dış ve iç mekanlarda çok rahat kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Poliüretan boyanın özelliklerini şöyle sıralayabiliriz;

  • Yüksek darbe ve çizimlere çok dayanıklıdır.
  • Hazırlık bölümü boyamanın en önemli alanıdır.
  • Pürüzsüz, düz zemin üzerine macun uygulaması yapılıp öyle astar uygulanıp zemin zımparalanmaya başlanır.
  • Zımpara işleminin ardından alan tüm kalınlardan temizlenerek kurumaya bırakılır.
  • Zemin özenli temizlendiği takdirde başarılı sonuçlara ulaşılır.
  • Boyanın alana uygulanması homojen hale getirilmesi sonucunda gerçekleşir.
  • Boyayı sürdükten sonra ortalama 30 dakika beklemeniz yeterli olacak.

Poliüretan boya uygulamasından tam verim alabilmek adına yüzeyler kir, su ve tozdan korunuyor. İzolam firmamızın profesyonel ekibi tarafından poliüretan boyalar uygulanıyor. Poliüretan boya içerisinde ağır kimyasallar yer alıyor. Bundan dolayı poliüretan boyanın tecrübeli ve konuyla ilgisi olan kişilerce yapılması gerekiyor.

1
location-icon main-icons sabit-telefon