Poliüretan Ankara

Poliüretan Ankara

Poliüretan Ankara

Yapı işlerinde ve gündelik hayatta kullanılan bir çok ürünün endüstrisinde sık sık karşılaşılan ve ne olduğu merak edilen poliüretan bir çok alanda kullanılmaktadır. Poliüretan bir polimerdir. Organik bileşenlerin üretan bağı kurarak bir araya getirdikleri bir maddedir. Farklı türde bir çok poliüretan madde bulunmaktadır. Bu maddelerin bir çoğu termosetting özelliğe sahiplerdir yani bu da yüksek sıcaklıklarda bile erimediklerini ve katı formlarını korumaktadırlar. Ancak sıcaklıkta eriyen poliüretan cinsleri de bulunmaktadır. Poliüretan Ankara’da bulunabilen bir maddedir. Burada bu malzemeyi üreten ve satışa sunan firmalarda ulaşma imkanınız bulunmaktadır.

Poliüretan cinslerinin büyük bir kısmında açık hücre yapısı gözlemlenmektedir. Katı ya da sıvı poliüretan olsa bile açık hücre yapısı sayesinde köpüksü bir yapıya sahiptir. Bu sebeple de gündelik hayatta karşılaşılan poliüretanların bir çoğu köpük formunda bulunmaktadır. Poliüretan maddesini tek başına değil de köpük olarak çok daha fazla görmekteyiz.

Poliüretan köpüklerin de bir çok farklı türü bulunmaktadır. Yapım aşamasında bağlayıcı madde poliüretan köpüklere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Farklı bağlayıcı maddeler ile yeni bir bileşen yaratılmaktadır. Burada oluşan sonuçların çoğu birbirine çok benzemektedir. Ancak patentli olduğundan üreticiler tarafından farklı bir madde olarak kullanılır ve hazırlanmaktadır. Bu da  her ürünün yeni bir isme sahip olması anlamına gelmektedir.

Poliüretan Köpükler Nerelerde Kullanılmaktadır?

Poliüretan köpükler yapı ve inşaat işlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Özellikle de yalıtım amacıyla tercih edilmektedirler. Poliüretan köpükler boşlukların doldurulması, ısı yalıtımı, ses yalıtımı, bağlama ileri ve pasif ateşten koruyucu olarak kullanılan malzemelerdir. Günümüzde yapı ve inşaat işlerini yalıtım aşaması olmadan düşünemeyiz. Bu sebeple de yalıtım malzemeleri inşaatın ilk materyalleri arasında yer alan malzemelerdir. Poliüretan köpükler farklı formlarda satışa sunulmaktadır.  Tüp içerisinde tek ya da iki bileşenli poliüretan köpükler satışa sunulmuştur. Elle uygulanan ya da özel tabancalar sayesinde uygulanan poliüretan köpükler de piyasada yer almaktadır. Kolay uygulanabilmesi ve uygun fiyatlı olması sebebiyle poliüretan köpükler bir çok alanda kullanılabilmektedir.

1
location-icon main-icons sabit-telefon