OSB Çatı İzolasyonu

OSB Çatı İzolasyonu

OSB Çatı İzolasyonu | Yapılar İçin OSB Çatı İzolasyonunun Önemi | İzolem

OSB çatı izolasyonu, son dönemlerde birçok çatıda uygulanmaya başlamıştır.  Bu uygulama çatıların kullanışlılığını artırıyor. Çatıdaki boşluk aralarının kapatılmasında etkin rol oynuyor. OSB çatı izolasyonu, mükemmel yalıtım görevi görüyor.

OSB çatı izolasyonu ile ulaşılması çok zor olan yerlere ısı yalıtımı yapılıyor. Verimli bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz. Uygulama sayesinde ortamda terleme, sıcak ve soğuk gibi durumlar ortadan kaldırılmış oluyor. Çatının köşelerindeki hava boşluklarını doldurup yalıtım görevi görür. İşlevselliğin yanında dekoratif açıdan da dikkat çeken bir uygulamadır.

Yapılar İçin OSB Çatı İzolasyonunun Önemi

Çatı yalıtımı şeklinde de ifade edeceğimiz bu uygulama çok fonksiyoneldir. Çatı yalıtımı sayesinde ortam ideal sıcaklıkta daima olur. Bunun için uzun ömürlü olmasına çok dikkat edilmelidir.  Bina çatı yalıtımı kullanıcının enerji tasarrufu yapmasını sağlar. Hem soğutma hem de ısıtma giderlerini azaltmasıyla biliniyor. OSB için çatı izolasyonunun yapılar için önemini şöyle sıralayabiliriz:

Sızıntıları Engeller

OSB çatı izolasyonu, sızıntıları önlemede önemli rol oynuyor. Eğer çatınızda sızma varsa mutlaka izolasyon yaptırınız.  Kar, yağmur gibi dış etkenlere maruz kaldıktan sonra çatılar hasar görür. Buda hem sağlık hem de görüntü açısından tehlikeli bir durumdur.

Sıcaklığı Korur

Evlerdeki çatılar, önemli oranda ısı kayıplarına yol açar. Evlerin sağlıklı hale gelmesi, enerji verimliliği gibi pek çok unsurdan dolayı OSB çatı izolasyonu yaptırmanızı öneriyoruz.  OSB çatı izolasyonu sayesinde çatı üzerindeki ısı geçişleri minimuma indirilerek kış-yaz fark etmeksizin hem soğutma hem de ısıtma giderleri azaltılmış olur.

Küf Oluşumunu Engellenir

OSB çatı izolasyonuyla çatıda oluşabilecek küfler engellenir. Ilık ve nemli yerlerde oluşan küfler canlı sağlığına çok zararlıdır. İzolasyon sayesinde küf oluşumu tamamen engellenerek yaşam alanları sağlıklı hale dönüştürülür.

 

Değer Artırır

Bir evin çatısının;

  • Kırık,
  • Zayıf,
  • Devamlı hava alması değerini düşüren başlıca nedenlerdir.

OSB çatı izolasyonu ile bir nevi yaşam alanlarınıza bakım yaptırmış oluyorsunuz. Evi güçlü, gösterişli gösteren unsurlardan biri çatıdır. O nedenle çatı bakımınızı kesinlikle ihmal etmeyiniz. OSB çatı izolasyonu ile sağlıklı yapılara kavuşabilirsiniz. İzolem firması, OSB çatı izolasyonu konusunda üstün hizmetler vererek yaşam alanlarınızı sağlıklı hale getiriyor.

1
location-icon main-icons sabit-telefon