En İyi Çatı İzolasyonu Hangisi

En İyi Çatı İzolasyonu Hangisi

En İyi Çatı İzolasyonu Hangisi

 Çatı izolasyonunda önemli olan iki husus vardır. Bunlar çatıların suya karşımı yoksa ısı kaybına karşı mı izole edileceği hususudur. Duruma göre en iyi çatı izolasyon yöntemi değişmektedir. İzolem olarak su izolasyonunda Polyurea kaplama yöntemini önerdiğimiz gibi ısı yalıtımında da poliüretan köpük kaplama yöntemini önermekteyiz. Her iki yönteminde faydaları yazımızın devamında açıklanacaktır. Ortak özellikleri ise her ikisinin de ek yeri olmaksızın kaplama yapılmasına imkan sunmasıdır. Isı ve su izolasyonlarında kaplama malzemelerinin ek yeri olması bu noktalarda izolasyon kaçakları oluşmasına neden olur ve etkin sonuç almanızı engeller. İzolasyonun tam sağlanabilmesi ve izolasyon kaçaklarının ileride tekrar tekrar sorun çıkarmaması için izolasyon işlemlerinizde İzolem’i tercih edebilirsiniz.

 Poliüretan köpük malzemesi ısı iletim değeri en düşük malzemedir. Bu yüzden ısı yalıtımında kullanılan en etkili çözüm olduğu aşikardır. Sprey püskürtme yöntemi ile çatı izolasyonunda kullanılan poliüretan köpük sayesinde yapıların çatı üzerinden ısı kaybı en aza indirilmektedir. Çatılar hava akışının hızlı olduğu yerler olduğu için ısı kaybında yapının diğer yüzlerine göre daha etkin bir rol oynamaktadırlar. Çatılardan ısı kaybını engellemek ve ısı yalıtımı konusunda bir daha endişelenmemek için yapılacak olan şey çatılarda poliüretan köpük kaplamanın tercih edilmesi olacaktır. Çatı ısı yalıtımında en etkili yöntemden bahsettik şimdi de çatı su izolasyonunda en başarılı yöntem olan Polyurea kaplamadan bahsedeceğiz.

 Polyurea kaplama poliüretan köpük gibi sprey püskürtme yöntemi ile yapılmaktadır. Sıfır su geçirgenliği sayesinde etkili su yalıtımı sağlar. Su geçirmeyen diğer malzemelere göre avantajlarına gelecek olursak UV ışınları altında bozulmadan yıllarca dayanması, püskürtme yöntemi ile ek yersiz olarak uygulanması ve sızıntı oluşturmaması, %400 esneklik seviyesi ile darbelere karşı dayanması başta gelen hususlardır. Ek bir yapıştırma tekniği gerektirmez ve hızlıca uygulamalar tamamlanabilir. Temel, perde duvar, havuz zemini ve çatılarda en etkili su izolasyon yöntemidir. Hem su hem de ısı izolasyonunda poliüretan üzeri Polyurea kaplama yapmak izolasyonun daha uzun ömürlü olmasını sağlar. Poliüretanın yüksek UV dayanımı sayesinde altındaki poliüretan malzemesi de bozulmadan yıllarca ısı yalıtımını sağlar.

1
location-icon main-icons sabit-telefon