Dış Cephe Püskürtme İzolasyon

Dış Cephe Püskürtme İzolasyon

Dış cephe püskürtme izolasyon

 Dış cephe izolasyonu ısı yalıtımında ve enerji tasarrufunda en önemli faktördür. Isı tasarrufunun sağlanması faturalara katkı sağladığı gibi aynı zamanda daha az enerji tüketilmesi ile de çevreye daha az zarar verilmesini sağlar. Bina dış cepheleri hava ile yoğun temasından dolayı enerji kaybının yoğun yaşandığı noktalardır. Bu yüzden çoğu yapı yönetmeliği de etkin ısı yalıtımı yapılmasını zorunlu kılmaktadır. Enerjinin evrensel bir servet olduğu göz önüne alındığında gelecek kuşaklara daha yaşanılabilir bir dünya sunmak için ısı yalıtımının yapılması ve enerjinin doğru kullanılması gerekir. İzolem firması olarak ısı ve su izolasyon işlemlerinde poliüretan köpük ve Polyurea kaplama işlemlerini profesyonel bir şekilde yapıyoruz. 

 Dış cephe püskürtme yöntemi ile yapılan poliüretan kaplama işlemleri en etkili ısı yalıtım yöntemidir. Isı yalıtımında kullanılan geleneksel yöntemlere göre daha etkili sonuçlar verir. Çünkü poliüretan geliştirilmiş ısı iletim katsayısı en düşük malzemedir. Bu sayede enerji kaybını en aza düşürür. Rakiplerinin sağlayamadığı kadar büyük tasarruf sağlar. Sprey poliüretan kaplama yönteminde malzeme yüzeye ek bir yapıştırıcı ve mekanik bağlantı gerektirmeden yapışır. Bu sayede dübel delikleri delmeye gerek kalmaz. Yapı üzerinde açılan dübel delikleri zayıf noktalar oluşmasına sebep olurken sprey poliüretan köpük kaplamada böyle sorunlar meydana gelmez. Sprey poliüretan köpük uygulaması basınçlı püskürtme yöntemi sayesinde en zor noktalara dahil kolayca uygulanabilmektedir. Tam bir ısı yalıtımında dış cephede sprey poliüretan köpük kaplamayı tercih ediniz.

 Poliüretan köpük sprey kaplama yönteminde malzeme yüzeyde kürlendiği için ek yeri oluşturmaz. Bu sayede ısı köprülerine imkan vermeden tam bir yalıtım sağlar. Hızlı uygulanabilirliği sayesinde kısa sürede dış cephe kaplama işlemleri tamamlanır ve ısı yalıtımı için gereken şantiye süresi oldukça kısalarak konforunuzun uzun süre bozulması engellenir. Poliüretan dış cephe kaplamasının üzerinde alçıpan ya da sıvalı kaplama yapılabildiği için estetik görünümden zarar etmenize yol açmaz ve istediğiniz görünüm kolayca sağlanabilir. Yapıların dış cephe izolasyonunda etkili ısı yalıtımının doğru uygulanması için İzolem firmamız daima hizmetinizdedir. Profesyonel ekiplerimiz uygulamaları doğru ve hızlı bir şekilde yaparak ısı yalıtımınızı tam sağlamaktadır.

1
location-icon main-icons sabit-telefon