Beton Çatı İzolasyonu Nasıl Yapılır

Beton Çatı İzolasyonu Nasıl Yapılır

Beton Çatı İzolasyonu Nasıl Yapılır

 Beton çatıların izolasyonunda birinci öncelik su izolasyonudur. Çünkü beton çatılar yağmur sularına doğrudan maruz kalmaktadır. Genellikle düz olan beton çatılarda suyun izolasyonu ve drenaja doğru yönlendirilmemesi durumunda su birikmeleri meydana gelebilir ve yapının oturma sürecinde meydana gelen kılcal çatlaklardan sızarak yapı içerisinde girmektedir. Yapı çatılarının suya karşı izole olmaması durumunda yapı taşıyıcı ve destek unsurlarına sızan su korozyona sebep olarak yapı ömrünü kısaltmaktadır. Yapıların korozyona karşı korunmasında su yalıtımının katkısı çok önemlidir. İzolem su ve ısı yalıtım firması olarak suya karşı izolasyonda önerdiğimiz en kaliteli yöntem Polyurea çatı kaplama yöntemidir. Su izolasyonunda kullanılan geleneksel yöntemlere göre daha etkili ve uzun ömürlüdür.

 Çatı su izolasyonunda yaygın tercih edilen yöntemlerden birisi olan membran kaplama gibi izolasyon yöntemlerinde kaplama malzemeleri ek yerlerinden zamanla sızdırma yapmaktadır. Sızdırma süresini uzatmak için de yüksek kalitede işçilik gerektirir. Oysa sprey Polyurea kaplama yöntemi ile yapılan su yalıtımlarında malzeme ek yeri oluşturmaz ve zamanla sızdırma yapmaz. Membranda dahil diğer tüm kaplama malzemeleri UV ışınları altında bozulma yaşar ve su sızdırmazlık özelliklerini zamanla kaybeder. Ancak Polyurea UV ışınlarına karşı oldukça dayanıklıdır. Yarım asırdan uzun bir süre özelliğini kaybetmeden tam koruma sağlamaktadır. Polyurea su yalıtım kaplamaları temel ve perde duvar su yalıtım işlemlerinde bu özelliği ile en çok tercih edilen yöntemdir. 

 Polyurea sprey kaplama yönteminde malzeme yüzeyde kürlendiği için yüzey ile mekanik bağlantı ya da ek yapıştırıcıya gerek olmadan bağlanır. %400 oranındaki esnemesi sayesinde darbelere karşı dayanımı yüksektir ve yırtılma yapmaz. Eksiz ve yırtılma yapmayan malzeme su yalıtımında tercih edebileceğiniz en etkili çözümdür. Profesyonel İzolem ekipleri beton çatıların su yalıtımında Polyurea önerdiği gibi ısı yalıtımında da poliüretan köpük kaplamayı önermektedir. Hem su hem ısı yalıtımını en kaliteli şekilde yaptırmak ve bir daha bu sorunlarla uğraşmak istemiyorsanız yapmanız gereken şey poliüretan üzeri Polyurea kaplama yaptırmak olmalıdır. Bu sayede Polyurea üstte su yalıtımını sağlarken altında poliüretan köpük ısı köprülerini tamamen kapatarak en iyi sonucu almanızı sağlamaktadır.

1
location-icon main-icons sabit-telefon