Ankara Sprey Poliüretan Köpük İzolasyon

Ankara Sprey Poliüretan Köpük İzolasyon

Ankara Sprey Poliüretan Köpük İzolasyon

 Ankara sprey poliüretan köpük izolasyon işlemlerini en profesyonel şekilde yapan İzolem firması olarak hazırladığımız poliüretan izolasyonu ve faydaları hakkındaki yazımızı okumaktasınız. Poliüretan köpük malzemesi Diizosiyanatın kimyasal tepkimeye poliolle girmesi sonucu meydana gelen bir elastomerdir. Poliüretan köpük malzemesi en düşük ısı iletim katsayısına sahip malzeme olduğu için en etkili ısı yalıtım imkanı sunmaktadır. Poliüretan izolasyon uygulamaları dışında suni deri yapımına kadar binlerce alanda günlük hayatımızın bir parçasıdır. İzolem firması olarak poliüretan malzemesini ısı yalıtım faydasından yararlanmak isteyen müşterilerimize poliüretan kaplama işlemlerini yapmaktayız. Peki poliüretan nasıl kaplanır ve geleneksel yöntemlere göre avantajı nedir? Poliüretan köpük kaplama nerelere uygulanabilir? Gibi sorularınız varsa yazımızı okumaya devam ediniz.

 Poliüretan köpük kaplama işlemleri sprey püskürtme yöntemi ile yapılmaktadır. Sprey poliüretan yönteminde malzemeyi oluşturan iki komponent basınçlı olarak ısıtılmış hortumlar aracılığı ile sprey tabancasına iletilir. Sprey tabancası iki malzemeyi aynı anda püskürterek homojen karışımın uygulama yüzeyine işlenmesini sağlar. Malzeme yüzeyde 3-4 saniye içerisinde kürlenmeye başlar ve köpürerek son şeklini alır. Kürlenme yüzeyde gerçekleştiği için hem ek yeri oluşmaz hem de ek bir yapıştırıcı gerektirmeden tam yapışma sağlanır. Poliüretan köpük uygulandıktan sonra dakikalar içerisinde son şekline gelir ve kurur bu yüzden uygulama işlemleri çok hızlı olur. Sadece hızlı uygulandığı için bile müteahhitler tarafından en çok tercih edilen yöntem olmuştur. Bir kişi ile uygulama yapılarak şantiye süresi kısalır ve eleman sayısı azalır.

 Poliüretan köpük izolasyonunun en önemli avantajı en iyi ısı yalıtım malzemesi olmasıdır. Isı iletkenlik değeri en düşük olan malzeme olduğu için geleneksel hiçbir yöntem poliüretan kaplamadan daha verimli sonuçlar sağlamaz. Poliüretan köpük kaplaması uzun ömrü sayesinde yapı kullanım süresi boyunca ısı yalıtımını etkili bir şekilde sağlar. Esnek yapısı sayesinde yapı ile hareket ederek çatlamaz ve ısı köprülerine müsaade etmez. Dış cephe kaplamalarında mekanik bağlantı gerektirmeden yüzeye tutunduğu için dübel deliklerine ihtiyaç yoktur. Poliüretan kaplama sayesinde yapı ısı verimi maksimuma çıkar ve ısı için harcanan enerjiden tasarruf edilir. Tüm yararları ve kullanım ömrü ile en ekonomik ısı yalıtım yöntemidir.

1
location-icon main-icons sabit-telefon