Ankara Poliüretan Sprey Köpük m2 Fiyatları

Ankara Poliüretan Sprey Köpük m2 Fiyatları

poliüretan köpük kaplama

Poliüretan köpük malzemesi çift komponentli bir elastomerdir. Köpürme ajanı olarak kullanılan gazlar sayesinde daha yüksek seviyede ısı yalıtımı sağlamaktadır. Poliüretan köpük malzemesi sprey püskürtme yöntemi ile yüzeye yüksek basınç ile püskürtülmektedir. Uygulandığı yüzeyde kürlenerek yüzeye tam bir tutunma sağlayan poliüretan köpük malzemesi için ek bir mekanik bağlantı gerekmez. Poliüretan kaplama fiyat teklifi istediğinizde sizden kaplama yüzeyinin m2 si ve kaplama kalınlığı hakkında bilgi istenecektir. Kaplama kalınlığı ısı yalıtım performansını etkileyen en önemli kriterlerden birisidir. Poliüretan kaplama firmaları arasında en profesyonel hizmeti veren firma İZOLEM firmamızdır. Yıllardır yaptığı uygulamalardan edindiği tecrübe ile sorunsuz kaplamalara imza atmaktayız.

Poliüretan köpük duvar kaplama işlemlerinde malzeme yüzeye tam yapışma sağladığı için mekanik bağlantı ve dübel gerektirmez. Geleneksel ısı yalıtım yöntemlerine göre çok daha kolay uygulanabilir bir yöntemdir. Günlük ortalama 500 m2 alana kolayca kaplama yapılabilmektedir. Sprey püskürtme yöntemi sayesinde ters tavan ve dik duvarlara kolayca uygulanabilir bir yöntemdir. Uzun ömürlü bir çözüm olan poliüretan ısı yalıtım kaplaması sayesinde yapı ömrü boyunca ısı yalıtımını bir daha dert etmeniz gerekmez. Poliüretan ısı yalıtım uygulamalarında vinç yardımı ile kolayca kaplama işlemi tamamlanabilmektedir. Bu yüzden iskele kurulumu gerekmez ve ısı yalıtım kaplamaları kısa sürede tamamlanabilir. Garaj tavanları ve çatılarda ısı yalıtımı için en iyi çözümdür.

Poliüretan köpük dış cephe kaplama işlemleri sonrasında malzeme üzerinde estetik kaplama yapma imkanı da bulunmaktadır. Alçıpan ya da sıvalı kaplamalar ile dış cephelerinde çok daha estetik görünmesi sağlanabilmektedir. Nefes alabilen yapısı sayesinde terleme olmasına imkan vermez. Isı yalıtım malzemesi olarak poliüretan köpük kaplamanın tercih edildiği başlıca alanlar şöyledir. Hayvan barınakları, ahırlar, tarım tesisleri, fabrikalar, soğuk hava depoları, ahşap ev ters tavan çatı kaplamaları, evlerde dış ve iç cephe ısı yalıtımı ile temel perde beton kaplamalarıdır. Temel perde beton kaplamalarında yüksek dayanıklılığı sayesinde ısı yalıtımında başınızı ağrıtmayacak çözüm sağlamaktadır. Bu sayede en iyi ısı yalıtımı elde edilebilir. Temel duvar kaplamalarında toprak altında kalsa da özelliğini kaybetmeden ısı yalıtımı sağlamaya devam eder.

1
location-icon main-icons sabit-telefon