Ankara Köpük Yalıtım

Ankara Köpük Yalıtım

Ankara Köpük Yalıtım

Poliüretan köpükler tek komponentli, havada oluşan nem ile küfleşen, kürleşen, kürleşirken genleşen, aerosol formunda bunun yanı sıra bir montaj, derz dolgu ve izolasyon malzemeleridir. Köpük yalıtım kapı ve pencere montajında, her türlü boşluk doldurma uygulamalarında, ses ve ısı izolasyonu yapılırken, su geçirmeyen bariyerlerde ve yangına karşı izolasyon amaçlı uygulamalarda kullanılan malzemelerdir. Poliüretan köpük uygulandıktan sonra havada oluşan nem ile hızlı bir şekilde reaksiyona girerek genleşmektedir. Poliüretanın üstün yapıştırma kuvveti sayesinde uygulandığı yüzeylere güçlü bir şekilde yapışmaktadır. Ankara’da köpük yalıtım için ürünleri üreten ve satışını yapan firmalar üzerinden bu konu hakkında bilgi alabilirsiniz.

Köpüklerin Kullanım Alanı Nerelerdir?

Köpük yalıtımın kullanım alanlarının bakında kapı ve pencere montajı PU köpüklerin kullanımı ile en etkili şekilde yapılmaktadır. Elektrik tesisatlarında, sıcak ve soğuk su borularının izolasyonu aşamasında, çatı kiremitleri yapıştırılırken, sızdırmazlık amacı ile teraslarda, binaların perde betonlarında, endüstriyel çatı yalıtımı işlerinde, soğuk hava depoları ve buzhanelerde, gemi ve yatların güverte kısmında, dış cephe yalıtım malzemeleri arasında kalan boşlukların doldurulması işlemlerinde, yalıtım malzemelerinin yapıştırılması kısmında, kuru gıda depolarında boşluk doldurmak ve izolasyon amacı ile kullanılmaktadırlar.

Poliüretan Köpük Çeşitleri Nelerdir?

Poliüretan köpükler uygulama tipine ve amacına bağlı olarak iki bölüme ayrılmaktadır. Uygulama tipine göre poliüretan köpükleri şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Pipetli Köpükler – Piyasada en sık görülen ve en çok satılan köpük tipidir. Her bir tenekenin yanında verilen pipet aparatı kullanılarak uygulanmaktadır.
  • Tabancalı Köpükler – Özel uygulama tabancası ile kullanılan bu köpükler daha çok profesyonellerin kullandığı ürünlerdir.

Bir diğer poliüretan köpük çeşidi ise kullanım amacına göre olan poliüretan köpüklerdir. Bu poliüretan köpükleri şu şekilde sıralamamız mümkündür;

  • Boşluk Doldurma Köpükleri – Standart ve en çok kullanılan köpük tipi boşluk doldurma köpükleridir. Genleşme oranları standart köpüklere göre çok daha düşük ve polimeri daha yoğun olduğundan yapıştırıcı özelliği arttırılmış olan bu köpükler ile EPX, XPS gibi ısı izolasyon malzemeleri, gaz beton, tuğla ve mermer gibi bir çok yapı elemanları yapıştırılmaktadır.

1
location-icon main-icons sabit-telefon