Ankara Çatı İzolasyon Firmaları

Ankara Çatı İzolasyon Firmaları

Ankara Çatı İzolasyon Firmaları

 Ankara çatı izolasyon firmaları içerisinde en kaliteli hizmeti alabileceğiniz tek adres İzolem ekibi olarak Çatı izolasyon yöntemlerinden bahsedeceğimiz yazımızı okumaktasınız. Çatı izolasyonu iki çeşittir. Bunlar çatı ısı yalıtımı ve çatı su izolasyonu işlemleridir. Çatı izolasyonunda beklenen amaca göre uygulanacak yöntemde değişiklik göstermektedir. Çatılar ısı kaybının çok olduğu yerlerdir. Aynı zamanda yağmur sularının da sızdırılması gibi problemlere yol açabilmektedir. Bu yüzden çatı izolasyonunda problemin tespit edilmesi ve amaca uygun olarak doğru izolasyonun yapılması gerekmektedir. Isı izolasyon yöntemleri su sızıntılarını önlemediği için su kaçıran bir çatıda ısı izolasyonu yaptırmak anlamsız olacaktır. Doğru izolasyon ihtiyaçlarınıza doğru çözümler İzolem tarafından verilmektedir.

 Polyurea çatı kaplama yöntemi çatılarda su izolasyonunu sağlayan bir yöntemdir. Polyurea maddesi çift komponentli bir malzemedir. Özel püskürtme yöntemi ile uygulanır. Özel sprey Polyurea uygulama yöntemi sayesinde malzeme uygulandığı yüzeyde kürlenir ve ek bir yapıştırıcıya gerek duymadan yüzeye tamamen yapışır. %400 esneklik yapısı sayesinde darbelere karşı oldukça dayanıklıdır ve yırtılmaz. Sprey Polyurea uygulaması ek yeri olmadan uygulandığı için tam bir su izolasyonu sağlar. Su depoları ve havuz zeminleri gibi alanlarda da kullanılan Polyurea su izolasyon yöntemi binalarda temel ve perde beton su izolasyonunda uygulandığı gibi çatı izolasyonunda da en etkili sonucu vermektedir. Çatı akması gibi sorunlar yaşayanların kesinlikle Polyurea su izolasyonu yaptırmaları sorunlarını kökten çözecektir.

 Poliüret an çatı kaplama uygulamaları en etkili ısı yalıtım yöntemidir. Poliüretan köpük malzemesi ısı iletim katsayısı en düşük olan yalıtım malzemesidir. Binanızda çatı kaynaklı ısı kaybı yaşıyorsanız başvurabileceğiniz en etkili yöntem poliüretan köpük kaplama yöntemidir. Sprey püskürtme yöntemi ile uygulanan bu malzeme uzun kullanım ömrü sayesinde yapı ömrü dolana kadar güvenle kullanılabilir. Ek yeri olmadan yapılan sprey poliüretan köpük kaplaması sayesinde ısı köprüleri tamamen kesilir ve ısı kaybı yaşanmaz. Hem su hem de ısı yalıtımının yapılması gereken durumlarda İzolem olarak önerimiz poliüretan üzeri Polyurea kaplama olacaktır. Bu sayede polyureanın yüksek UV ışın direnci ile ısı yalıtım malzemesi de koruma altına alınır ve her iki malzemede yapı kadar kullanım ömrüne sahiptir.

1
location-icon main-icons sabit-telefon