En İyi Su Yalıtımı Nedir

En İyi Su Yalıtımı Nedir

Su yalıtım malzemeleri birkaç kritere göre seçilmektedir. Seçilen malzemeler, alanın aldığı yaya trafiğine bağlı olarak uygun bir şekilde seçilmelidir. Alan ticari ya da endüstriyel bir bina gibi yüksek bir yaya trafiği alanıysa en dayanıklı olan su yalıtım malzemesinin seçildiğinden emin olunması gerekir. En iyi su yalıtım malzemeleri nedir sorusunun cevabı kullanım alanına göre değişkenlik gösterecektir.

Uygulama Alanlarına Göre Su Yalıtım Malzemeleri

Su yalıtım malzemelerinin uygulama alanına göre seçilmesi gerektiğini söylemiştik. Uygulama alanlarına göre su yalıtım malzemelerini şu şekilde sıralayabiliriz;

  1. Çimento esaslı su yalıtım malzemeleri; iç ve dış alanlar, ıslak hacimler, istinat duvarları, su depoları ve yüzme havuzları, asansör çukurları, metro istasyonları ve tünellerde kullanılır.
  2. Kristalize su yalıtım malzemeleri; ıslak hacimler, su depoları, asansör boşlukları, metro tünelleri, yer altı mahzenleri, bodrum katları ve istinat, temel perde duvarlarında kullanılır.
  3. Bitüm kauçuk esaslı su yalıtım malzemeleri; peyzaj alanları, su tankları, çatı onarımları, pas önleme gibi alanlarda kullanılır.
  4. Akrilik likit membran su yalıtım malzemeleri; çatı, teras, temel altı yapılar, podyumlar, köprü güverteleri, tank astarı gibi alanlarda kullanılır.
  5. Bitümlü membran su yalıtım malzemeleri; istinat duvarları, yeraltı otoparkları, köprüler, radye döşeme ve temeller gibi alanlarda kullanılır.
  6. Poliüretan- enjeksiyon su yalıtım malzemeleri; tuvaletler, duşlar, beton, fayans ya da metal çatılar, balkon ve teraslar, bodrumlar, temeller ve su tankları gibi alanlarda kullanılır.
  7. Epoksi zemin kaplamaları; beyaz eşya kaplama, otopark, oteller, endüstriyel zeminler, üretim tesisleri gibi alanlarda kullanılır.
  8. Poliüretal likit membran su yalıtım malzemesi; çatı, teras, su deposu, köprü, otopark,  güverte gibi alanlarda kullanılır.
  9. Polyurea sprey kaplama; çatı, teras, peyzaj alanları, boru hattı kaplamaları, tank boyaları, zeminler ve duvarlar, köprü kaplama ve otomotiv kalıp parçaları gibi alanlarda kullanılmaktadır.

En iyi su yalıtım malzemesi olarak görülen malzeme uygulanacağı her bölgede doğru performansını gösteremeyebilir. Bu sebeple de alana uygun olan su yalıtım malzemesi seçildiğinden emin olunması gerekmektedir.

İzolem

Yüksek teknolojili endüstriyel çözümlerimiz

İzolem olarak amacımız, yurt içinde ve yurt dışında belirli bir kalite seviyesine ulaşmak ve bu konuda ülkemizin yetiştirdiği mühendis ve teknik elemanlarla birlikte sektörde yerini almaktır. Bu kapsamda tesislerimiz 2.000 m² kapalı alanda maksimum üretim kapasitesi ile faaliyet göstermektedir.

Şirketimiz muayene-test-deney faaliyetini tüm üretimlerinde uygulayarak TSE ve Uluslarası standartlara uygun üretimleri gerçekleştirmekle beraber, üretimden paketleme, depolama, montaj, denetim süreçlerine kadar her alanda ISO:9001 Kalite Yönetim Sistemi ile yönetilmektedir.

İletişim
Televizyon-Servisi
19862020

İstanbul Televizyon Servisi

İstanbulda özel teknik servisi olarak bir çok marka televizyonlarınızın kurulum, montaj, panel, ekran, lcd, flat ekran tamiri, güç kaynağı arızaları, kumanda sorunlarına çözümler, orijinal ve mudail yedek parçalar kullanılarak yapılmaktadır. LCD, Plazma, Led, QLED, 4k televizyonların tamirinde tamamen profesyonel işlemler yapılmakta olduğundan İstanbul’un birçok ilçe ve semtinden müşterilerimiz bizi tercih ediyorlar, İstanbul’da Televizyon hastanesi ve tamir merkezi denince herkezin tanıdığı bir şirket olmak işimizi iyi yaptığımız konusunda bizi memnun eden bir husustur.

Brayden( CEO & Founder )
1
location-icon main-icons sabit-telefon