Poliüretan Temel İzolasyon Nasıl Yapılır

Poliüretan Temel İzolasyon Nasıl Yapılır

Poliüretan Temel İzolasyon Nasıl Yapılır

Poliüretan Temel İzolasyon Nedir?

Poliüretan temel izolasyon; temel izolasyon işlemlerinin Poliüretan malzeme ile yapılması işlemlerine verilen isimdir. Temeller yapıların en önemli kısımlarıdır. Temellerin yapımında oldukça titiz davranılması gerekmektedir. Temlin yapılması aşamasında izolasyon işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Temel izolasyon işlemleri su ve ısı yalıtımı aşamasından oldukça gereklidir. Yapıların doğal afetlerden ve aşınmalardan en fazla korunması gereken kısmı temeldir.

Poliüretan temel izolasyon ısı yalıtımı sağladığı kadar su yalıtımı da sağlamaktadır. Poliüretan köpük su yalıtım malzemesi olmamasına rağmen yapı temelinde oluşan basınç düşünülürse gözenekleri kapatarak yatılımın su içinde olmasını sağlamaktadır. Poliüretan hava geçirmez malzeme olduğu için yüzeyi kapladığında basınç etkisiyle tüm gözeneklerin kapanmasını ve su girişinin oluşumunun engellenmesini sağlamaktadır.

Poliüretan Temel İzolasyon Nasıl Yapılır?

Poliüretan temel izolasyon yapılma dönemi yapının yapım dönemidir. Temel yalıtımı yapılması yapıları öncelikle depremden korumak için oldukça gereklidir. İzolasyon yapılırken ısı izolasyonu kadar su izolasyonu da düşünülmelidir. Temel ne kadar sağlam ve sağlıklı olursa yapı ömrü de o kadar sağlam ve sağlıklı olur. Temel yapımı işlemi döneminde izolasyon işlemleri de yapılmalıdır.

Poliüretan temel izolasyon yapılırken hazırlanan malzeme yüksek basınçlı püskürtme tabancaları ile temele sıkılır. Sıkılan Poliüretan yapısının özellikleri sayesinde temel üzerinde kolaylıkla yayılır. Yayılan Poliüretan hiçbir ek uygulamaya ya da yapıştırıcı malzemeye gereksinim duyulmadan yüzeye yapışır ve temel yapısı ile bütünleşir. Genleşme gerçekleşmeye başlar. Genleşme sonrasında kurma aşaması başlar ve hızlı şekilde izolasyon gerçekleşmiş olur.

Poliüretan Temel İzolasyon Yapılırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Poliüretan temel izolasyon yapılırken dikkat edilmesi gerekenler iyi araştırılmalıdır. Her şeyden önce Poliüretan çok özel bir malzemedir. En iyi şekilde uygulanması gerekmektedir. Profesyonel yalıtım şirketlerinden yardım istenmeli, işin uzmanlarının izolasyon işlemlerini yapmaları istenmelidir. İzolasyon için tecrübeli, alanında uzman çalışma ekibi ile çalışan yalıtım firmaları tercih edilmelidir. Yalıtım için gerekli olanlar firmalara detaylı şekilde ifade edilmelidir. İzolasyon sonucu hedeflenen faydalar açıklanmalı, ihtiyaçlar detaylı şekilde anlatılmalıdır.

Poliüretan temel izolasyon yapılırken dikkat edilmesi gerekenler arasında en önemlisi temelin yapımında izolasyon işlemlerinin ihmal edilmemesidir. Temele en uygun izolasyon malzemesi poliüretandır. Poliüretan esnek ve koruyucu yapısı ile temelin uzun ömürlü olmasını sağlamaktadır.

Poliüretan Temel İzolasyon Faydaları

Poliüretan temel izolasyon faydaları yapı geleceği ve ömrü için çok fazladır. İzolasyon yapıların ömrünü uzatan uygulamadır. Temel döneminde yapılan izolasyon ise yapılar için yıpranma hiç başlamadan önlem alınmasını sağlamaktadır. İzolasyonun Poliüretan ile yapılması ise bir anda birçok açıdan korunma sağlanmasını getirmektedir. Isı izolasyonu için en uygun malzeme Poliüretandır. Poliüretan ısı dengelemesi yapan malzemedir.

Poliüretan temel izolasyon faydaları ısı izolasyonunun yanında koruma da sağladığı için çok fazladır. Poliüretan böcek ve haşere üremesini önleyecek yapıda bir malzemedir. Temeli kapladığında hava giriş çıkışı yok olacağı için nemlenme oluşmayacaktır. Yapının temeli Poliüretan ile kaplandığında tüm gözenekler ve boşluklar kapanacağı için su açısından da yalıtım sağlanmış olacaktır.

Poliüretan Temel İzolasyon Fiyatları

Poliüretan temel izolasyon fiyatları araştırıldığında farklı sonuçlara ulaşılmaktadır. Bunun nedeni uygulama yapılacak temel yüzeylerinin boyutlarındaki farklılıklardır. Boyutlara göre kullanılacak malzeme miktarı da farklılık göstermektedir. Bu durum da izolasyon fiyatlarında farklı ücretlendirilmelerin oluşmasına neden olmaktadır. Temel izolasyonu gerekliliği en yüksek düzeyde olan izolasyon eylemidir. Yapıların uzun süre sorunsuz ayakta kalmalarını sağlamak için yapılması şarttır.

Poliüretan temel izolasyon fiyatları düşünüldüğü kadar yüksek değildir. Poliüretan oldukça ekonomik bir izolasyon malzemesidir. Ekonomik ve fayda açısından en uygun izolasyon malzemesi olması dolayısıyla fiyatlandırmaları yüksek değildir. Poliüretan temel için kullanıldığında su yalıtımını da sağlayacağı için ekonomik olarak maliyeti yok denecek kadar az olacaktır.

1
location-icon main-icons sabit-telefon