Sprey Poliüretan Köpük Çatı İzolasyonu

Sprey Poliüretan Köpük Çatı İzolasyonu

Sprey Poliüretan Köpük Çatı İzolasyonu

Sprey Poliüretan Köpük çatı izolasyonu için tercih edilecek en doğru malzemedir. İzolasyon; yapının ısı kaybının önlenmesi için, ısı korunmasını sağlamak için yapılan işlemlere verilen isimdir. İzolasyon işlemleri yapı ömürlerini uzatan, yapıları korumaya yönelik uygulanan işlemlerdir. Poliüretan ısı dengesi için, ısı korunumu ve ısının doğru yayılımı için oldukça önemli bir malzemedir.

Sprey Poliüretan Köpük çatı izolasyonu yapılar için oldukça önemlidir. Çatı izolasyonu yapıldığında, ısı dengesi sağlanmaktadır. İklimsel ısı değişimlerine uyum sağlanmaktadır. Aşırı ısınma ve aşırı soğuma önlenmektedir. Poliüretan çatı izolasyonunda kullanıldığında izolasyondan elde edilecek fayda artacaktır. Isı farkı yok edilecek aynı zamanda ses ve nem yalıtımı da sağlanmış olacaktır.

Sprey Poliüretan Köpük Çatı Ters Tavan Uygulaması İzolasyonu

Sprey Poliüretan köpük çatı izolasyonu iki farklı şekilde yapılmaktadır. Bunlardan ilki Ters tavan uygulamasıdır. Poliüretan çatı izolasyon malzemeleri arasında en fonksiyonel malzemedir. Uygulanışı aşamalarla gerçekleştirilmektedir. Öncelikle ters tavan için alttan izolasyon uygulaması yapılmaktadır. izolasyon öncesi çatı incelenmelidir. Alan boyutları incelenmelidir. Malzeme hazırlıkları yapılmalıdır. Poliüretan hazırlanırken alan özellikleri dikkate alınarak hazırlanmalıdır.

Sprey Poliüretan köpük çatı izolasyonu alttan izolasyon için mobil izolasyon araçları taşınmalıdır. Çatı temizlenmeli, nemden tozdan arındırılmalıdır. İzolasyona hazır hale getirilen yüzeye hazırlanan malzeme sprey aparatlar ile püskürtülmeli yayılması, genleşmesi beklenmelidir. Kuruması beklenmelidir. Poliüretan kuruduktan sonra boyamaya elverişli hale gelmektedir. Yapıştırılması için bir işlem ve malzeme gerekmemektedir.

Sprey Poliüretan Köpük Çatı İzolasyonu Uygulaması

Sprey Poliüretan köpük çatı izolasyonu ikinci uygulaması çatı yüzeyine uygulanmasıdır. Üstten uygulanan izolasyon uygulamasıdır. Altan Çatı izolasyonu işlemleri ile aynı şekilde gerçekleştirilmektedir. Çatı yüzeyine uygulanan Poliüretan güçlü yapışma özelliği içerdiği için sarsıntılara, darbelere, aşınmalara dayanıklıdır. Esneyen yapıya sahiptir. Bu durum izolasyonun doğal olumsuzluklar açısından oldukça faydalı olduğunu göstermektedir.

Sprey Poliüretan köpük çatı izolasyonu uygulamasında da süreç hazırlık süreci ile başlamaktadır. İzolasyona hazırlık yapılmalıdır. Çatı incelemeleri yapılmalı, incelemelere uygun çıkarımlar ile malzemeler yapılmalıdır. Özel püskürtme tabancaları ile basınç etkisiyle Poliüretan Spreyler sıkılarak yüzeye uygulanmalıdır. Yüzeye uygulanan Poliüretan kolaylıkla kremsi yapısı sayesinde yüzeye yayılmaktadır. Yüzeye yayılmasının ardından sertleşerek genleşir ve tüm yüzeyi kaplar.

Sprey Poliüretan Köpük Farklı Çatı Sistemleri İzolasyonu

Sprey Poliüretan Köpük farklı çatı sistemleri için uygulanabilen çatı izolasyonudur. Poliüretan çatı sistemlerinin hepsine uygun şekilde izolasyon çalışmaları yapılmasını sağlamaktadır. İklim çeşitliliği ülkemizde farklı yapı tiplerinin oluşmasına neden olmaktadır. Farklı yapı türlerinin farklı çatı sistemleri bulunmaktadır. Kiremit çatı sistemi en sık karşılan çatı sistemidir. Ancak ahşap, çelik üzerine kaplama osb levhalar da çatı sistemlerinde kullanılan malzemelerdir.

Sprey Poliüretan Köpük farklı çatı sistemleri izolasyonu için de büyük fayda sağlamaktadır. Isı yalıtımının oluşmasını sağlamaktadır. Dayanıklı yapısının yanı sıra Poliüretan esnek de bir malzeme olduğu için çatı yalıtımı için tüm çatı sistemlerinde kullanılmaktadır. Paslanmayı, küflenmeyi, aşınmayı önlemektedir.

Sprey Poliüretan Köpük Çatı Arası İzolasyonu

Sprey Poliüretan Köpük çatı arası izolasyonu, çatı izolasyon uygulamaları arasında en fazla ihtiyaç duyulan uygulamadır. Çatı arası izolasyonu eski izolasyon işlemlerinin aksine Sprey Poliüretan Köpük ile yapıldığında en iyi izolasyon sağlanmış olmaktadır. Yapıların dış etkenlerden en fazla etkilenen bölümü çatılardır. Çatı arası izolasyonu da bu nedenle yapı izolasyonunun en önemli kısmıdır.

Sprey Poliüretan Köpük çatı arası izolasyonu, hava geçirmez özellikte malzeme ile yapılması ile hava geçişi engellenmektedir. Isı, ses ve kısmen su yalıtımı sağlanmaktadır. Poliüretan çatı yalıtımı yapılması ile böceklerden, haşerelerden korunma sağlanmaktadır. Anti bakteriyel özellikteki malzeme ile sağlıklı izolasyon yapılmaktadır. Isı dengesi sağlanacak, nem küf oluşumu önlenecektir.

1
location-icon main-icons sabit-telefon