Ankara Poliüretan Köpük Fiyatları

Ankara Poliüretan Köpük Fiyatları

Poliüretan Köpük Fiyat Ankara

Özellikle yapı işlerinde ve gündelik hayatta kullandığımız bir çok ürünün endüstrisinde adını sıkça duyduğumuz poliüretanın ne olduğu ve nerelerde kullanıldığı merak edilen bir konudur. Hayatın hemen her alanında büyük kolaylıklar sağlamakta olan bu madde bir polimerdir. Organik bileşenlerin üretan bağı kurarak oluşturdukları bir maddedir. Farklı türde bir çok poliüretan bulunmaktadır. Bunların bit çoğu termosetting özelliğe sahiptir. Buda yüksek sıcaklıkla bile erimez, karı formları korur anlamına gelmektedir. Yine de termoplastik yani sıcaklıkta eriyen poliüretan cinsleri de bulunmaktadır.

Poliüretan cinslerinin büyük bir çoğunluğunda açık hücre yapısı görülmektedir. Katı ya da sıvı olsa bile köpüksü bir yapıya sahiptirler. Bu nedenle de gündelik hayatta  rastlanan poliüretanların büyük bir kısmı köpük formuna sahiptirler. Poliüretan tek başına değil köpük olarak çok daha sık karşımıza çıkmaktadır. Poliüretan köpüklerin bir çok türü olduğunu söyleyebiliriz. Yapımında kullanılmakta olan bağlayıcı maddeler poliüretan köpüklere göre değişkenlik gösterebilmektedir. Her farklı bağlayıcı madde ile yeni bir bileşen yaratılmaktadır. Ortaya çıkmış olan sonuçların çoğu birbirinin hemen hemen aynısıdır. Ancak patentli olduğu için çoğu üretici tarafından değişik bir madde olarak kullanılır ve hazırlanırlar. Bu da hepsinin yeni bir isime sahip olmasına neden olmaktadır. Poliüretan köpük fiyatları Ankara’da ne kadar olduğunu merak ediyorsanız bu ürünün fiyatlarına ve çeşitlerine firmalar üzerinden ulaşma imkanınız bulunmaktadır.

Poliüretan Köpük Nerelerde Kullanılır

Poliüretan köpükler yapı ve inşaat işlerinde ve bir çok farklı alanda kullanılan malzemelerdir. Özellikle de yalıtım yapmak için tercih edilmektedir. Poliüretan köpükler; boşluk doldurma, ısı yalıtımı, ses yalıtımı, bağlama işleri, pasif ateşten koruyucu olarak kullanılan malzemelerdir.

Günümüzde yapı ve inşaat işlerini yalıtım olmadan düşünmek imkansız diyebiliriz. Bu sebeple de yalıtım malzemeleri inşaatın öncelikli olan materyalleri arasında yerini almıştır. Poliüretan köpükler farklı formlarda satışa sunulmaktadır. Tüp içerisinde tek ya da iki bileşenli poliüretan köpükler de bulunabilmektedir. Elle ya da özel tabancalar ile uygulanan poliüretan köpükler piyasada yerini almıştır. Poliüretan köpük cinlerine göre fiyatlandırmalarda değişkenlikler görüldüğünü söyleyebiliriz. Siz de bu ayrıcalıklarıdan yararlanmak ve en uygun fiyat ve kalitelerden faydalanmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

1
location-icon main-icons sabit-telefon